Золотий ведмідь Берлінале для документальної стрічки про повернення викрадених артефактів

У суботу ввечері на урочистій церемонії вручення головних нагород 73-го Берлінського міжнародного кінофестивалю було оголошено переможців. Золотого ведмедя отримала стрічка “Дагомея” французько-сенегальсько-бенінського виробництва режисерки Маті Діоп про повернення Францією 26 викрадених артефактів до Беніну, колишньої Дагомеї.

У своїй роботі Діоп, яка у 2019 році отримала Гран-прі Каннського фестивалю за фільм “Атлантика”, вдалося за годину висвітлити актуальне політичне питання реституції. “Я відмовляюся забувати, – сказала режисерка, отримуючи нагороду. – Реституція – це справедливість”.

Інші переможці

Ще одна незвичайна африканська копродукція була відзначена журі на чолі з кенійсько-мексиканською акторкою і режисеркою Лупітою Ніонґо: Нельсон Карлос де лос Сантос Аріас отримав “Срібного ведмедя” за найкращу режисерську роботу за фільм “Пепе”. У цій стрічці домініканський режисер розповідає історію через два континенти – від Південно-Західної Африки до Колумбії – з точки зору бегемота.

“Срібного ведмедя” – Гран-прі журі – здобув постійний учасник конкурсної програми фестивалю корейський майстер Хон Сан Су за стрічку “Потреби мандрівника”. У цьому фільмі з великою легкістю він розповідає про європейку, яка опинилася в Кореї й там викладає мову (її грає Ізабель Юппер).

Приз журі отримав фільм “Імперія” Брюно Дюмона – незвичайна науково-фантастична комедія про вічну боротьбу добра і зла між двома ворожими позаземними цивілізаціями в сонному французькому приморському містечку.

Німецький фільм відзначено за сценарій

Також срібного ведмедя здобув один з німецьких фільмів конкурсної програми – “Вмирати” Маттіаса Гласнера за найкращий сценарій. У цій тригодинній драмі з трьома різними перспективами Гласнер розгортає складну сімейну історію зі складними стосунками.

Найкращі актори та оператор

“Срібного ведмедя” за найкращу чоловічу роль отримав Себастіан Стен за фільм “Інша людина”. У цій стрічці відомий переважно за ролями у бойовиках Marvel Стен зіграв актора, обличчя якого спотворене хворобою, але раптове одужання не робить його життя простішим.

Нагороду за найкращу жіночу роль отримала Емілі Вотсон за роботу в фільмі відкриття “Маленькі речі на кшталт цих”.

А за видатну операторську роботу “Срібного ведмедя” здобув Мартін Гшляхт за стрічку жахів австрійських режисерів “Купіль диявола”.

Фаворит залишився без нагород

Поза увагою журі залишився іранський фільм “Улюблений торт” Мер’ям Могаддам та Бехташа Санаєги, який вважався фаворитом критиків. Попри те, що його творці не змогли приїхати на фестиваль через заборону Ірану, це викликало протести. Також без нагород залишилася німецька стрічка про антинацистських борців “З любов’ю, твоя Гільда”.

Загалом у конкурсній програмі брали участь 20 стрічок з 30 країн. Цьогорічний фестиваль ще раз підтвердив репутацію політично ангажованого заходу, виступаючи проти будь-якої дискримінації.

Джерело: rbb24

Читати також:

Американські кінокритики назвали Сандру Хюллер найкращою акторкою

Фестиваль українського документального кіно в Берліні

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja