Близько половини німців не вірять у можливість нападу РФ на НАТО

Німецький інститут дослідження громадської думки YouGov провів опитування, результати якого показали, що значна частина німців скептично ставиться до ймовірності військової атаки Росії проти країни-члена НАТО найближчим часом.

За даними репрезентативного опитування, проведеного на замовлення інформаційного агентства dpa, 48% респондентів оцінили можливість нападу Російської Федерації на одну з держав Північноатлантичного альянсу в перспективі до 2030 року як “малоймовірну” або “швидше малоймовірну”. Водночас лише 36% дорослих німців, що взяли участь у дослідженні, вважають такий сценарій “ймовірним” або “швидше ймовірним”.

Проте варто відзначити, що серед прихильників правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН) частка тих, хто не вірить у перспективу нападу Росії на НАТО, була істотно вищою порівняно з виборцями інших політичних сил у Німеччині.

Попри активне обговорення західними військовими експертами потенційної загрози з боку Кремля, більшість опитаних німців поки що не схильні вірити в реалістичність такого розвитку подій найближчим часом.

Водночас дані опитування засвідчують наявність певного скепсису щодо обороноздатності німецьких збройних сил. Лише 2% респондентів вважають, що бундесвер “дуже добре” підготовлений для відбиття вторгнення іншої держави.

Джерело: DW

Читати також:

Голова Союзу бундесверу закликає поставити на військовий облік усіх придатних до служби громадян Німеччини

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja