Rewe тестує веганський супермаркет у Берліні

Все без тваринних продуктів: у модному берлінському районі Фрідрихсгайн Rewe Group відкрила цілком веганський супермаркет. Чи спрацює це нове концептуальне рішення?

Гумус і веганські сирні пасти, безм’ясні ковбаски, яєчний лікер, суміші для випічки, гігієнічні засоби, ягідні смузі — все веганське в одному місці. Спеціальний магазин Rewe у Фрідрихсгайні розміром як звичайний супермаркет, проте на його полицях виключно рослинні продукти.

“Для покупців, які живуть на рослинній їжі, це зручно, адже їм більше не потрібно перевіряти склад товарів”, – пояснює концепцію Ізабель Кролл, менеджерка проєкту Rewe, яка розробила цей веганський магазин.

Магазин як випробувальний майданчик для Rewe Group

Це експеримент, який Rewe Group започаткувала на Варшауерштрассе у Фрідрихсгайні — популярному для проживання та розваг районі з молодою, інтернаціональною аудиторією. Мета: протестувати нові веганські продукти та цілеспрямовано залучити зростаючу кількість флексітаріанів, які дедалі частіше пробують замінники м’яса, яєць і молочних виробів, хоча й не є веганами.

“Нещодавно я прочитав статтю про промислове тваринництво і подумав, що насправді вже час знову перейти на рослинну їжу, — ділиться відвідувач Олаф Геннінг. – Але питання: що ж тоді їсти? Оце місце стане гарним джерелом натхнення”.

Rewe помітила великий потенціал цього ринку і тепер, схоже, планує активніше його освоювати. “Ми зрозуміли, що рослинне харчування — це не просто тренд, а спосіб життя. Дедалі більше клієнтів живуть по-веганськи. З’являється все більше зацікавлених груп — не лише самі вегани, а й флексітаріанці, вегетаріанці тощо. Ми хочемо з’ясувати, як можемо тут розвиватися далі”, – каже Кролл.

Великий потенціал, підтверджений опитуванням

За даними Інституту демоскопії Allensbach, у Німеччині налічується 1,5 мільйона веганів. А в опитуванні GfK на замовлення Rewe майже 27% з 1000 респондентів заявили, що кілька разів на тиждень замінюють тваринні продукти рослинними аналогами. Згідно з цим опитуванням, 54% людей купують веганські товари з цікавості.

Чи стануть новачки на веганському шляху відвідувачами цього магазину — для Rewe поки що велика інтрига, визнає керівниця проєкту Кролл.

Адже берлінська компанія Veganz вже кілька років тримала на тій самій локації веганський супермаркет. Наприкінці 2023 року цей магазин, як і решта 10 філій Veganz в Європі, припинив існування. Компанія змінила бізнес-модель і нині є переважно виробником замінників тваринних продуктів, які зокрема представлені на полицях нового веганського Rewe.

“Veganz пропонував багато ексклюзивних продуктів. Маю враження, що в Rewe є і звичайні продукти — не надто модні чипси з усілякими домішками, а прості чипси як у звичайному супермаркеті. Але тут не потрібно розбиратися, які з них веганські”, – порівнює берлінський покупець Маркус Ланге.

За даними Rewe, асортимент нового веганського магазину налічує близько 2700 продуктів — майже вдвічі більше, ніж у звичайних філіях. Серед них багато бюджетних марок, як-от салат “Ja!” власного бренду Rewe. Відвідувачка Іден Бітон припускає, що такий концепт може спрацювати хіба що в Берліні, але не в Мюнхені. “Хоча асортимент добре підібраний та зручно розташований, проте багато чого з цих продуктів є й у звичайному Rewe, тож спеціально приходити сюди нема потреби”, – каже вона.

За словами Кролл, аналогічний досвід успішного функціонування виключно веганського магазину Rewe Group уже має у Відні: тамтешній рітейлер Billa, що належить до групи, відкрив поруч зі звичайним супермаркетом окрему філію “Billa Pflanzilla” з виключно рослинними продуктами. Таким чином, флексітаріанці могли надихатися в “Pflanzilla”, а м’ясо та молочні вироби купувати в сусідній “Billa”.

Перспективи відкриття нових веганських магазинів

Найближчий звичайний супермаркет Rewe розташований за 500 метрів, зауважує Кролл: “Тому для нас це зовсім інший виклик — розвинути власний концепт магазину”. Берлінський веганський Rewe – “випробувальний майданчик, експеримент і лабораторія майбутнього”, додає вона. “Ми просто спостерігаємо, як він спрацьовуватиме. Хочемо багато чого тут випробувати — нові товари й бренди. А чи з’являться подібні магазини в інших місцях, вирішимо за кілька місяців”.

Конкуренти пильно стежать за цим експериментом. Втім, Lidl, Aldi й Edeka поки що не планують відкривати магазини лише з веганськими продуктами. Lidl пояснює, що свої веганські товари навмисне розміщують поруч з їхніми тваринними аналогами, аби допомогти покупцям зробити свідомий вибір. Тож наразі компанія не вбачає потреби у спеціальних веганських філіях.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Здорове харчування – чи можливо це в межах бюджету?

Німці споживають усе менше м’яса, – статистика

Світлини з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja