Голова Союзу бундесверу закликає поставити на військовий облік усіх придатних до служби громадян Німеччини

Повномасштабна війна Росії проти України змусила Німеччину переглянути свою оборонну політику. Андре Вюстнер, очільник Союзу військовослужбовців бундесверу, виступив за постановку на військовий облік усіх громадян Федеративної Республіки, придатних до несення військової служби. Таку пропозицію він озвучив в ефірі телеканалу ARD.

Полковник Вюстнер не закликав прямо до відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині. Проте він наполягає на необхідності збору даних про всіх осіб, які підлягають можливому призову, щоб потім інформувати їх про можливість служби в бундесвері.

Питання запровадження обов’язкової служби в німецьких Збройних силах наразі активно обговорюється. У березні міністр оборони ФРН Борис Пісторіус доручив розробити нову модель обов’язкової служби в бундесвері, повідомляв журнал Der Spiegel. Водночас канцлер Олаф Шольц вважає маловірогідним відновлення обов’язкового призову до армії.

Попри це, виступ Вюстнера віддзеркалює бажання частини військових і політичних кіл посилити боєздатність бундесверу на тлі російської агресії проти України. Запровадження військового обліку придатних до служби осіб може бути одним із перших кроків на цьому шляху.

Джерело: DW

Читати також:

До лав Бундесверу хочуть залучити військовослужбовців без німецького громадянства

Чи повернеться загальний військовий обов’язок в Німеччині?

Генерал Бундесверу: можливо, нам доведеться тримати оборону

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja