Найпотужніша за 20 років сонячна буря може спричинити красиве полярне сяйво та перебої в роботі електромереж

За даними американського метеорологічного управління, на Землі зареєстрована найпотужніша сонячна буря з 2003 року. Прогнозується, що її наслідки триватимуть увесь вікенд.

Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) повідомив, що у п’ятницю ввечері спостерігалася буря найвищої, п’ятої, категорії потужності.

В Європі завдяки сонячному шторму можна було побачити чудове полярне сяйво у багатьох регіонах. Проте NOAA також попереджає про можливі збої в роботі GPS, енергомереж, космічних кораблів, супутникової навігації та іншої техніки.

Служби сповістили операторів супутників, електромереж та авіакомпанії про необхідність вжити запобіжних заходів на випадок перебоїв.

Найпотужніша буря від 2003 року

Зараз полярне сяйво видно значно південніше, ніж зазвичай. У соцмережах користувачі діляться світлинами цього дивовижного явища природи.

Востаннє таку потужну бурю п’ятої категорії NOAA фіксувало в жовтні 2003 року. Тоді у Швеції були перебої з електропостачанням, а в Південній Африці пошкодилися трансформатори.

Сонячні бурі виникають внаслідок викидів корональної маси — гігантських спалахів на Сонці, які вивергають у космос іонізовані гази та частинки високих енергій. При зіткненні з магнітним полем Землі ці потоки створюють полярні сяйва та можуть спричинити збої в роботі електронних систем.

Хоча сонячні бурі є природним явищем, вони можуть завдавати шкоди супутниковим системам та електромережам через потужні електромагнітні імпульси. Тож попередження метеорологів дозволяють вчасно вжити необхідних запобіжних заходів.

Проте для багатьох людей це захопливе світлове шоу стане чудовою нагодою помилуватися рідкісним полярним сяйвом далеко за межами Арктики.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Пил із Сахари може спричинити “кривавий дощ” у Німеччині

Неподалік на захід від Берліна впав метеорит (+Відео)

Світлини: spaceweather.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja