Німці споживають усе менше м’яса, – статистика

За даними Міністерства сільського господарства Німеччини, споживання м’яса в країні продовжує знижуватися. Середнє споживання на душу населення у 2023 році скоротилося до 51,6 кг — найнижчого показника за весь час спостережень.

“Багато людей сьогодні їдять менше, але усвідомленіше ставляться до м’яса”, – пояснив міністр сільського господарства та продовольства Цем Йездемір. Німці дедалі більше турбуються про своє здоров’я, вплив на довкілля та добробут тварин при виборі продуктів харчування.

Споживання яловичини скоротилося майже на 5% – до 8,9 кг на особу, а свинини — на 600 грамів до 27,5 кг. Водночас зросло споживання курятини — на 900 грамів до 13,1 кг на особу.

Нові можливості для сільського господарства

Йездемір вважає, що ці тенденції відкривають нові ринкові можливості для сільськогосподарського сектору Німеччини. На його думку, важливо зосередитися на утриманні меншої кількості тварин, але в кращих умовах.

“Опитування показують, що споживачі хочуть вищих стандартів утримання тварин і готові платити більше за таку продукцію”, – пояснив міністр.

Крім того, зростає попит на рослинні альтернативи, такі як вівсяне молоко або рослинні бургери, що також може стати новою нішею для німецьких аграріїв.

Критика з боку опозиції

Однак представник опозиційного Християнсько-демократичного союзу Альберт Штегеман розкритикував Йездеміра за намагання “силоміць” скоротити тваринництво в Німеччині. На його думку, фермери вже давно адаптувалися до змін споживчих уподобань, і тепер уряд хоче цим скористатися.

Штегеман закликав міністра більше інвестувати у конкурентоспроможність вітчизняного тваринництва, інакше воно може “мігрувати” за кордон, а Німеччина змушена буде ще більше імпортувати м’яса.

Загалом скорочення споживання м’яса в Німеччині є сталою тенденцією, що відкриває нові можливості для сільськогосподарського сектору. Однак очевидно, що шляхи розв’язання цієї проблеми викликають дискусії між владою та опозицією.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Німці стали економити на фруктах та овочах

Здорове харчування – чи можливо це в межах бюджету?

Німці стали рідше митися і менше споживати м’ясо

Світлина згенерована за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja