У Німеччині тисячам безробітних зменшили допомогу через відмову від роботи

Федеральне агентство праці Німеччини повідомляє, що у період з лютого по грудень 2023 року майже 16 000 отримувачів допомоги по безробіттю (Buergergeld) зазнали скорочення виплат. Причиною стала їхня відмова від працевлаштування або припинення роботи без поважних причин.

Згідно з даними відомства, протягом зазначеного періоду трапилося 15 774 випадки, коли допомогу по безробіттю скорочували через “відмову від прийняття чи продовження роботи, навчання, заходів працевлаштування або підтриманого працевлаштування”. Статистику за січень 2023 року не розподіляли за причинами скорочень.

Загалом у Німеччині отримують допомогу по безробіттю близько 5,5 мільйона осіб, з яких 3,9 мільйона вважаються працездатними. За даними відомства, у 2023 році виплати зменшили загалом для 226 008 працездатних одержувачів допомоги – це на 77 520 більше, ніж роком раніше. Найпоширенішою причиною були пропуски призначених термінів без поважних причин – через це виплати скоротили у 191 016 випадків з лютого по грудень 2023-го.

У цілому протягом минулого року мінімум одне скорочення допомоги торкнулося 2,6% працездатних одержувачів. Водночас у Федеральному агентстві праці зазначають, що 97 зі 100 отримувачів виплат не мали справи зі скороченнями.

Нещодавно уряд Німеччини ухвалив законодавчі зміни для посилення вимог до безробітних при отриманні допомоги. Зокрема, з’явилася можливість повністю припиняти виплати на термін до двох місяців тим, хто систематично відмовлятиметься від роботи без поважних причин.

Водночас у Паритетному об’єднанні благодійних організацій критикують нововведення як “показову політику” та спробу розколоти суспільство, протиставивши працюючих та безробітних. За словами керівника об’єднання Ульріха Шнайдера, цифри свідчать, що тих, хто повністю відмовляється від роботи, фактично немає.

Джерело і світлина: Tagesschau

Читати також:

Міністр фінансів обіцяє підвищити допомогу на дітей у 2025 році

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja