Міністр фінансів обіцяє підвищити допомогу на дітей у 2025 році

Федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер анонсував підвищення розміру допомоги на дітей (Kindergeld) у 2025 році. Окрім цього, планується збільшити податкову знижку на дітей (Kinderfreibetrag) та базову неоподатковувану суму доходу (Grundfreibetrag). Утім, точні цифри поки не озвучуються.

У інтерв’ю виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland міністр Лінднер від Вільної демократичної партії зазначив, що конкретний розмір підвищення допомоги на дітей визначатимуть восени на підставі звіту про рівень прожиткового мінімуму. За його словами, у 2023 році допомога зросла “дуже суттєво і непропорційно”, щоб полегшити тягар для сімей з дітьми, і це був “великий успіх”. Тому наступне збільшення відбудеться лише у 2025 році.

Одночасно з підвищенням допомоги на дітей у 2025 році буде переглянуто розміри базової неоподатковуваної суми та податкової знижки на дитину при розрахунку податку на доходи фізичних осіб, повідомив міністр. Він наполягає на ретроактивному збільшенні цих сум з 2024 року через вимоги конституції.

Дискусії навколо державної допомоги на дітей

Питання допомоги на дітей та податкових знижок на них вже давно є предметом дискусій в урядовій коаліції. Лінднер виступає за підвищення податкових знижок на дітей без відповідного збільшення прямої допомоги. Соціал-демократи вважають це несправедливим, оскільки полегшення стосуватиметься лише забезпечених сімей.

З боку “Зелених” лунають заклики дотримуватися усталеної практики та підвищувати обидві ці виплати пропорційно, на що і розраховують громадяни.

Податкова знижка вигідна для вищих доходів

Батьки автоматично отримують або допомогу на дітей, або податкову знижку — податкова служба визначає, яка опція є вигіднішою для родини. Знижка часто є привабливішою лише для сімей з високими доходами. Для малозабезпечених сімей ключову роль відіграє пряма допомога на дітей, від податкової знижки їм користі небагато.

З 1 січня 2023 року податкову знижку на дитину було підвищено з 6024 до 6384 євро. За планами Мінфіну, її мають збільшити ретроактивно до 6612 євро. Розмір прямої допомоги на дітей востаннє переглядали у 2023 році.

Діти з малозабезпечених родин можуть також претендувати на спеціальну надбавку поверх допомоги на дітей. У 2024 році через інфляцію її максимальний розмір зріс із 250 до 292 євро. Отже, на сьогодні сім’ї з низькими доходами можуть отримувати до 542 євро на місяць на одну дитину.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Податки в Німеччині зменшаться у 2024 році!

В уряді Німеччини закликають до скорочення виплат для шукачів притулку: чи стосується це українців?

В пріоритеті зниження податків, а не зменшення цін на енергоносії в Німеччині

Соціальна допомога в Німеччині більше не буде у вигляді грошових виплат

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja