Чемпіонат Європи з футболу 2024 року, що проходить у Німеччині, викликав неоднозначну реакцію серед політичних сил країни. Більшість провідних політиків демонструють підтримку національній збірній, регулярно відвідуючи матчі та висловлюючи свій ентузіазм у соціальних мережах. Федеральний канцлер Олаф Шольц, міністр закордонних справ Анналена Бербок та міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер – лише деякі з високопосадовців, які активно вболівають за команду.
Проте не всі політичні сили поділяють це захоплення. Партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН), відома своїми правопопулістськими поглядами, висловлює критичне ставлення до національної збірної. Лідери АдН вважають команду “недостатньо німецькою” та занадто зосередженою на підтримці прав меншин.
Максиміліан Кра, провідний кандидат АдН на виборах до Європарламенту, назвав німецьку збірну “політкоректним найманим загоном” та “командою райдужного прапора”. Бйорн Хьоке, голова земельної організації АдН у Тюрингії, заявив про неможливість ідентифікувати себе з нинішньою національною командою.
Така позиція АдН відображає ширшу дискусію в німецькому суспільстві щодо питань міграції та національної ідентичності. Склад збірної Німеччини дійсно є різноманітним: багато гравців мають іноземне коріння, що відображає демографічну ситуацію в країні, де близько 25 мільйонів з 84 мільйонів жителів мають міграційне походження.
Соціологічне опитування, проведене напередодні чемпіонату, показало, що 21% респондентів хотіли б бачити більше білошкірих гравців у збірній. Серед прихильників АдН ця частка сягає 47%.
Політик від опозиційного Християнсько-демократичного союзу Серап Гюлер, сама маючи турецьке коріння, висловила думку, що АдН може навіть сподіватися на поразку німецької збірної, щоб використати це як аргумент проти різноманітності в команді.
Ця ситуація яскраво демонструє, як спорт, зокрема футбол, стає відображенням складних суспільно-політичних процесів у Німеччині, де питання національної ідентичності, міграції та інтеграції залишаються предметом гострих дискусій.
Джерело: DW
Читати також:
Світлина з мережі X