У Німеччині думають куди дівати біженців

Останнім часом значно більше людей приїжджають до Німеччини з інших країн. Багато міст б’ють на сполох. Їм не вистачає місць для розміщення людей. Багато муніципалітетів знаходяться на межі своїх можливостей і відчувають себе покинутими федеральним урядом.

У центрі прийому біженців землі Баден-Вюртемберґ у місті Гайдельберґ новоприбулі проходять перші етапи процедури надання притулку: від реєстрації та перевірки особи до слухань у Федеральному відомстві з питань міграції та біженців. Керівник Маркус Ротфус намагається тримати ситуацію під контролем. Центр прибуття розрахований на близько 2600 осіб і вже восени був переповнений приблизно на 15%. Подальший перерозподіл до муніципального житла більше не працює безперебійно, оскільки в деяких місцях його катастрофічно не вистачає.

У місті Ґрайц на сході Тюрінґії Мартіні Швайнсбурґ уже довелося вжити жорстких заходів. Велика кількість біженців не залишила керівнику району іншого вибору. Вона припинила прийом біженців. “Більше ми просто не витримаємо!” Цього року район прийняв більше біженців, ніж будь-коли раніше. У 2016 році, коли криза біженців досягла свого піка, до Ґрайца прибуло трохи менше 1000 шукачів притулку. Зараз їх вже більше 1600. Керівник району шукає шляхи вирішення цілодобово, але нарікає на відсутність підтримки з боку державної влади.

“Ми нічому не навчилися з 2015 року!”, – каже Маттіас Шимпф, депутат округу Берґштрассе в Гессені. Він знає, що означає, коли сотні біженців потребують теплого житла. Він вже відповідав за організацію у 2015 році. Ще сотні людей планується відправити до району. На допомогу має прийти колишній госпіталь у Вінтерфельсі. Власне, він розрахований лише на 200 мешканців. Наразі там розміщено понад 300 осіб, цитує німецьке видання ZDF слова політика.

У Баутцені районний депутат Йорґ Шевчик має зовсім інші турботи. Починаючи з 2015 року, мали місце неодноразові акти насильства щодо шукачів притулку. Зовсім недавно, наприкінці жовтня 2022 року, сталася пожежа в колишньому готелі близько водосховища Баутцен, який призначався для розміщення біженців. Йорґ Шевчик відновив “Шпрееготель”. Близько 200 біженців нещодавно були переселені туди зі зруйнованої будівлі, оскільки в усьому районі майже немає вільного житла.

Більша кількість біженців часто означає збільшений попит на пункти видачі соціальних продуктових наборів (тафель). Отримувачі допомоги по безробіттю, безхатченки, біженці: голова Крефельдського тафелю Гансґеорґ Ребайн спостерігав величезний наплив відвідувачів у 2022 році. “Кількість людей, що до нас приходять, постійно збільшується, звичайно, присутня соціальна заздрість, коли всі голодні”,- зазначив очільник тафелю.

Опрацьовано: Oleg Yakhnovskyi

Одна відповідь “У Німеччині думають куди дівати біженців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja