Шольц застерігає від надмірних сподівань щодо саміту миру у Швейцарії

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц застеріг не покладати надто великих сподівань на глобальний саміт з врегулювання ситуації в Україні, запланований на 15-16 червня в Бюргенштоці поблизу Люцерну.

В інтерв’ю виданню Stern він заявив, що на цій конференції, на яку запрошено близько 100 країн, в кращому випадку буде розпочато процес, який може привести до прямих переговорів між Україною та Росією.

“Ніхто не повинен мати завищених очікувань. Ми не ведемо переговорів про завершення війни”, – наголосив Шольц. За його словами, у Швейцарії йтиметься про безпеку атомних електростанцій, експорт зернових, обмін полоненими та заборону на застосування ядерної зброї.

Водночас канцлер висловив розчарування тим, що після його заклику низка європейських держав ще не нарощує постачання озброєнь для України. “На жаль, їх замало. Це засмучує, оскільки Україні терміново потрібні додаткові системи протиповітряної оборони”, – констатував він з огляду на посилені російські удари по українських містах.

Захід пройде без участі Росії, яка не була запрошена для обговорення можливостей припинення її війни проти України. Москва ж заявила, що без російської присутності він не матиме сенсу. Президент Зеленський звинувачує РФ у спробах зірвати процес підготовки саміту.

Саміт миру в Бюргенштоці стане п’ятою подібною зустріччю на високому рівні після конференцій у Данії, Саудівській Аравії, на Мальті та у Давосі, які пройшли торік з метою сприяння політичному врегулюванню конфлікту.

Джерело: DW

Читати також:

Візит Шольца до Балтії: єдність перед обличчям російської агресії

Близько половини німців не вірять у можливість нападу РФ на НАТО

У Німеччині пропонують, щоб НАТО збивала російські дрони над Західною Україною

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja