Візит Шольца до Балтії: єдність перед обличчям російської агресії

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час візиту до Риги наголосив, що розрахунки Росії провалилися — замість розколу Європи та послаблення НАТО, війна проти України лише зміцнила єдність західних партнерів. Про це він заявив на зустрічі з главами урядів Латвії, Литви та Естонії.

Шольц підкреслив важливість чітких сигналів світовій спільноті про неприпустимість застосування Росією ядерної зброї. За його словами, це має стати одним із ключових меседжів запланованої на червень Мирної конференції у Швейцарії.

Канцлер також закликав розглянути можливість використання заморожених в ЄС російських активів для закупівлі озброєнь для України у будь-якій частині світу, а не лише в Європі. “Наразі важливіше швидко поставити зброю, ніж чекати на запуск нових виробництв”, – наголосив Шольц. За його оцінками, ці кошти можуть складати мільярди євро на рік.

Прем’єр-міністри Балтійських країн подякували Німеччині за оборонну підтримку, зокрема патрулювання повітряного простору силами НАТО та розміщення бундесверу в Литві. Вони також закликали союзників по ЄС і НАТО збільшити витрати на оборону в умовах російської агресії.

“Балтійські країни разом із Польщею слугують гарним прикладом, витрачаючи на оборону значно більше ніж 2% ВВП”, – зазначила литовський прем’єр Інгрида Шимоніте.

На зустрічі обговорювалося питання нарощування виробництва озброєнь у Європі. Шольц повідомив, що процес вже розпочався у секторах боєприпасів та систем ППО. Литва вітає плани будівництва заводу німецьким концерном Rheinmetall, хоча й вказує на фінансові проблеми озброєнь галузі.

Латвійська прем’єрка Евіка Сіліня наголосила на необхідності підтримки Балтійських країн у відновленні обсягів озброєнь на європейському рівні після масових постачань зброї Україні.

“Латвія, Німеччина, Естонія і Литва єдині у своїх інтересах, цінностях і діях”, – підкреслила Сіліня.

Раніше того ж дня Росія оголосила про плани провести навчання з відпрацювання застосування тактичної ядерної зброї поблизу українського кордону. Захід ініційований Путіним “у відповідь на провокації Заходу”.

У Литві Шольц відвідав німецьких військових, які увійдуть до складу бундесверу в регіоні. Він запевнив, що Німеччина рішуче стоїть на боці Балтійських країн та захистить “кожен сантиметр території союзників по НАТО” відповідно до зобов’язань Альянсу.

Джерело: DW

Читати також:

Шольц підтвердив наміри ЄС і надалі посилювати допомогу Україні, проте ракети Taurus Київ не отримає

Позиція Німеччини та Китаю щодо врегулювання конфлікту в Україні

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja