Топ-5 регіонів Німеччини для працевлаштування: Куди веде шлях майбутнього?

Цифровізація та “зелена” трансформація змінюють обличчя німецької економіки, впливаючи на ринок праці. Які професії обіцяють найкращі перспективи в майбутньому? Дослідники з Інституту економічних досліджень в Ессені вивчили п’ять найбільш динамічних регіонів Німеччини з потужною економікою: Берлін та Бранденбург, Гамбург, Мюнхен, Рурський та Рейнський регіони.

Професії майбутнього: цифрові технології та екологічна трансформація

Дослідники зосередилися на спеціальностях, важливих для розвитку цифрових технологій та екологічної трансформації. Фахівці у сферах IT, будівництва та енергетики вже відіграють ключову роль у цифровізації та декарбонізації економіки. Перспективними напрямками визначено мехатроніку, автоматизацію, енергетичні технології, електротехніку, будівельне планування та моніторинг, архітектуру, постачання та утилізацію. Також попит зростатиме на ІТ-фахівців, аналітиків, консультантів та продавців у ІТ-сфері, розробників програмного забезпечення.

Берлін – оплот діджиталізації, Рурський регіон – будівельний бум

Кількість робочих місць за професіями майбутнього в п’яти проаналізованих мегаполісах та їхніх околицях зростала вдвічі швидше, ніж в інших регіонах Німеччини. Найбільш помітна динаміка спостерігалася у сфері розробки програмного забезпечення та програмування, особливо в Берліні та Бранденбурзі, де цей показник перевищив 60%. Тут також значно зросла зайнятість в аналізі ІТ-систем та інформатиці.

Натомість у Рурському регіоні за п’ять років спостерігався будівельний бум: кількість фахівців у сфері зведення будівель зросла тут найбільше – на 11,5%, а в галузі планування будівництва – на 19,5%.

Іноземні фахівці: попит зростає

Ще одна тенденція: у всіх п’яти регіонах збільшилася кількість іноземних фахівців у галузях майбутнього. Найпомітніше це в Берліні: порівняно з 2018 роком, їхня кількість зросла на 68%.

Популярність “мятних” спеціальностей у вишах

Дослідники також проаналізували попит на програми з підготовки фахівців за напрямками STEM (наука, технології, інженерія та математика) у німецьких вишах. Найбільше студентів, які вивчають “мятні” спеціальності, – у Рейнському регіоні. Провідними вишами тут є Технічний університет Аахена, університети в Дуйсбурзі, Ессені, Бохумі, Мюнстері, Кельні та Бонні. Проте в глобальному масштабі Німеччина ще має потенціал для зростання.

Популярність вищої освіти у перспективних галузях зростає в усіх п’яти регіонах. Найбільше число співробітників з вищою освітою – у Берліні (приріст майже 50%) та Рурському регіоні (40%). Водночас зростає попит і на фахівців із професійно-технічною освітою.

Висновки: Брак кадрів та старіння населення

Попри зростаючий попит на фахівців у галузях майбутнього, в цих секторах все ще залишається багато вакансій. Демографічні зміни до 2040 року підвищать потребу в таких спеціалістах, особливо у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Німеччина стикається з нестачею кваліфікованих кадрів, яка досягла рекордного рівня. Проте постійний розвиток цифрових технологій та екологічної трансформації відкриває нові перспективи для ринку праці.

За інформацією RWI, DW

Читати також:

Працевлаштування у Німеччині: ініціатива JobTurbo та зміни на ринку праці у 2024 році

Уряд Німеччини погодив проєкт, що спростить доступ до ринку праці для мігрантів

Чотириденний робочий тиждень: чи влаштує це працівників?

Одна п’ята працівників в Німеччині стикається з невигідними умовами працевлаштування

Світлини з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja