Уряд Німеччини погодив проєкт, що спростить доступ до ринку праці для мігрантів

Правляча коаліція у Німеччині узгодила поправку до законодавства, що має спростити доступ до ринку праці для шукачів притулку.

Про це повідомляє DW з посиланням на dpa.

За інформацією від джерел, члени коаліції – соціал-демократи, “Зелені” та “Вільні демократи” – узгодили між собою проєкт змін до законодавства.

Він передбачає, що особи з тимчасовим дозволом на перебування (які технічно мають залишити країну, але з певних причин їх не можна депортувати) повинні отримувати дозвіл працювати. 

За офіційними даними, таких осіб на кінець 2022 року було близько 248 тисяч. 

На додачу, чинна заборона працювати для біженців, які проживають у центрах прийому біженців, має скоротитися з 9 до 6 місяців. 

Водночас під нові правила не потраплять люди, які подали “явно необґрунтовані” заявки на отримання притулку, або недостатньо підтвердили свою особу. 

Прихильники таких змін аргументують, що в такому разі ці іммігранти з осіб, які отримують соціальну допомогу, перетворюються на платників податків, а ринок отримує додаткових працівників для сфер, де відчувається дефіцит.

Як зазначає DW, у пакеті законодавчих змін, який спрощує доступ до ринку праці біженців, розглядають також питання працевлаштування українців, які прибули до Німеччини після початку повномасштабного вторгнення РФ. Уряд пропонує кроки для прискорення інтеграції десятків тисяч українців на ринку праці. Для них послаблять вимоги до знання німецької мови та запропонують додаткове навчання.

За останніми даними, пише DW, з понад мільйона українців, які виїхали до Німеччини, рятуючись від війни, працездатними є 52%. З них зараз працевлаштовані 196,7 тис., але 42 тис. з них зайняті на роботах, які не підлягають сплаті внесків на соціальне страхування.

Нагадаємо, уряд Німеччини також підготував проєкт закону, що  спрощує депортацію нелегальних мігрантів.

Читати також:

Топ незаповнених вакансій в Німеччині включає працівників в сфері корпоративного управління та логістики

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja