Жінки у сфері релігії: боротьба за визнання у католицькій церкві

Аґнес Вуккельт, заступниця голови KDFB, зазначила, що досі до жінок в сфері релігії ставляться упереджено навіть в країнах Західної Європи зокрема це стосується Німеччини. За її словами, прагнення жінок бути в повній мірі реалізованими не вважають серйозним.

До 25-річчя святкування «Дня дияконеси» організацією KDFB було проведено панельні дискусії на відповідну тематику: місця жінок у католицький церкві.

Католицька жіноча асоціація Німеччини (Katholischer Deutscher Frauenbund e.V. або KDFB) є католицькою жіночою організацією в Німеччині. KDFB бореться за гендерну рівність у церкві та суспільстві, підтримує створення сталого та справедливого світу та сприяє особистісному та духовному розвитку жінок.

Жінок не допускають до ряду посад  виключають можливість просуванню по службі. Це означає, що таланти жінок оцінюються несправедливо, та їм не дозволяється відігравати важливі ролі в Церкві. Також це означає, що деякі жінки не можуть займатися роботою, до якої вони відчувають покликання.

Президент KDFB Марія Флаксбарт заявила, що Церква повинна бути справедливою до всіх і що всі християни мають мати можливість служити своїм громадам, незалежно від статі.

Жінки, які не можуть отримати дозвіл бути священнослужителями, наголосили на тому, що більше не можуть чекати та хочуть нарешті діяти відповідно до свого покликання. Вражаючі особисті історії жінок з Німеччини були доповнені міжнародними учасницями на панельній дискусії.

Організатори попросили німецьких єпископів підтримати жінок, які хочуть стати дияконами, на великому зібранні церкви. На останньому зібранні більшість єпископів погодилась, що жінкам слід дозволити займати посади диякона.

Під час дискусії, наголосили на тому, що вони хочуть, щоб жінки могли брати на себе всі ролі в церкві, а не тільки роль диякона. Ірментрауд Кобуш, яка очолює мережу дияконату жінок, зазначила, що дозволити жінкам стати дияконами буде хорошим першим кроком до того, аби жінки могли брати повноправну участь у церковному житті. Вона вважає, що ця зміна допоможе реформувати управлінські рішення та по новому  розуміти ті ресурси, якими можна оперувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja