Квітень з літніми температурами: в Німеччині прогнозують рекордно високі показники

Німеччина цими вихідними опиниться під впливом надзвичайно теплої погоди, як для початку весни. Прогнозуються температури до 30 градусів за Цельсієм, що вдвічі перевищують звичайні для цього часу року показники.

За даними Німецької метеорологічної служби (DWD), у суботу очікуються “абсолютно рекордні” для першої третини квітня температурні максимуми. Зазвичай на початку квітня в Німеччині фіксують від 10 до 15 градусів тепла. Однак цього разу ртутні стовпчики термометрів можуть сягнути позначки 30 градусів.

Причиною аномальної спеки є теплі повітряні маси, що надходять із південного заходу — з Піренейського півострова та Північної Африки. Вже в пʼятницю на Верхньому Рейні очікується 25 градусів тепла. Водночас на півночі та заході Німеччини збережуться дощі.

Проте на вихідних літні температури встановляться практично по всій країні. Єдине, що може зіпсувати цю ідилію — це пил з Сахари, який разом з теплим повітрям може перекрити сонячні промені.

Нагадаємо, що лютий і березень цього року в Німеччині вже встановили температурні рекорди за весь період спостережень, розпочатий у 1881 році. Такі рекордно теплі місяці поспіль фіксувалися востаннє у 2018 році.

Натомість у Берліні в березні було зареєстровано 158 сонячних годин — рекордний показник для цього місяця.

Хоча з неділі очікується незначне похолодання до 18-23 градусів, у південно-східних районах Німеччини збережеться досить тепла і сонячна погода з температурами 24-30 градусів. На початку нового тижня там встановляться справжні літні умови.

Подібні аномальні температури на початку весни стають тривожною ознакою й вимагають пильної уваги до кліматичних змін, які впливають на традиційний перебіг сезонів. Німецькі метеорологи та кліматологи уважно стежать за такими екстремальними погодними явищами.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Пил із Сахари може спричинити “кривавий дощ” у Німеччині

Світлини згенеровані ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja