Драма на Різдво в Німеччині: замість зимової казки – серйозні повені

Штормовий циклон Золтан призвів до безпрецедентних опадів у західних гірських областях, у Верхньому Гарці, у Нижній Саксонії, Північному Рейн-Вестфалії, Баварії, Саксонії, Гесені та Тюрингії, спричиняючи місцями серйозні повені.

Починаючи з святкового вікенду, рівень води почав стрімко підніматися, а ситуація з повінню особливо напружена в Нижній Саксонії та Тюрингії, де за прогнозами синоптиків передбачаються подальші опади.

Гельмштед, центральна вулиця міста

Через постійний дощ в Верхньому Гарці очікується третя хвиля повені в притоках до водосховищ. Це може призвести до ще більшого наповнення і без цього повних водосховищ, і ймовірно, доведеться випускати ще більше води, що тільки загострить ситуацію з повінню нижче за течією, повідомило управління водного господарства, збереження прибережної зони та природозахисту Нижньої Саксонії(NLWKN).

Для річкових басейнів річок Окер і Іннерште управління водного господарства (NLWKN) вдруге попереджує про подальше загострення екстремальної ситуації з повінню.

Рівень води в річках Нижньої Саксонії

При найгірших сценаріях гідротехнічні споруди на ріці Окер можуть спускати до 60 кубічних метрів на секунду, а на дамбі, що на річці Іннерште – до 40 кубічних метрів на секунду!

Рятувальники перебувають у повній готовності, та надають допомогу в областях, які постраждали від стихії.

“Висока вода” у Саксонії

Дамби перед повінню були наповнені вище середнього

За тиждень до початку дощів, дамби в Гарці готувалися до повені, оскільки цього року резервуари були надто повні. За словами виконавчого директора Харцвассерверке, Ларса Шмідта, дамби заповнені на 88%, що на 18% вище середнього значення за останні 30 років. Цьогоріч листопад приніс у Гарці майже подвійний обсяг середньорічних опадів. Для порівняння відзначимо, що рік тому резервуари були заповнені на 42%.

Головне, що ці дамби, які також постачають питну воду великій частині Нижньої Саксонії, ніколи не наповнюються повністю, щоб мати буфер для повені.

Ситуація на ріці Рейн

Міністр-президент Нижньої Саксонії Штефан Вейль висловив подяку пожежникам і добровольцям за боротьбу з повенню. “По всій Нижній Саксонії пожежники проводять неспокійне Різдво, борючись з повенню”, сказав він. “Сердечно вдячний всім професіоналам і добровольцям за цей особливий внесок.”

Джерело: noz.de, мережа X

Читати також:

Шторм Золтан: хаос на залізниці та небезпека для північного узбережжя Німеччини

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja