Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році

Німеччина виділить на військову підтримку України у 2024 році понад 7 млрд євро замість раніше запланованих 4 млрд. Про це стало відомо за підсумками телефонної розмови канцлера ФРН Шольца та президента США Байдена.

Як повідомила пресслужба уряду Німеччини, лідери двох країн під час переговорів наголосили на необхідності подальшої фінансової, військової та гуманітарної підтримки України, оскільки вона продовжує оборонятися від агресії Росії.

Шольц і Байден також обговорили ситуацію на Близькому Сході, де Ізраїль продовжує військову операцію проти угруповання ХАМАС у секторі Газа, а Іран завдав комбінованих ракетно-дронних ударів по об’єктах в Іраку, Сирії та Пакистані.

Нагадаємо, Німеччина з 24 лютого 2022 року надала Україні військову допомогу вже приблизно на 6 млрд євро. Зокрема, Німеччина постачала танки Leopard, зенітні комплекси IRIS-T та ракети до них.

Зараз у ФРН також обговорюється передача Україні ракет далекої дії Taurus. Про подвоєння обсягу військової допомоги у 2024 році стало відомо ще у листопаді.

Завдяки цьому Німеччина також збільшить витрати на оборону до 2,1% свого ВВП, виконавши вимогу НАТО. Натомість військова допомога США Україні тимчасово призупинилася на початку 2024 року через розбіжності між республіканцями та демократами у Конгресі.

Читати також:

Рейтинг уряду Німеччини падає: 3⁄4 населення незадоволені роботою Шольца

Німецька опозиція голосуванням намагається примусити уряд передати Україні ракети Taurus

Понад 4 мільярди євро російських активів заблоковано в Німеччині

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja