Уряд Німеччини хоче полегшити процес найму кваліфікованих працівників з країн за межами Європейського Союзу. За повідомленнями низки ЗМІ, наразі вже готовий законопроект Міністерства внутрішніх справ та Міністерства праці.
За повідомленням інформаційного агентства AFP, щорічно планується залучати до роботи у Німеччині до 15 тис. кваліфікованих робітників, 30 тис. сезонних робітників та 3,5 тис. допоміжного персоналу з догляду за хворими та людьми похилого віку.
До 2026 року країні не вистачатиме сотень тисяч кваліфікованих працівників.
Тому у жовтні федеральний уряд представив перші ключові моменти щодо того, яким чином ринок праці має бути більш відкритим для працівників з третіх країн. Результати дослідження, проведеного на замовлення Міністерства праці, показують, що до 2026 року Німеччині не вистачатиме близько 240 000 кваліфікованих працівників. Головною причиною цього є демографічна криза, оскільки суспільство старіє.
За задумом урду кваліфіковані працівники, які мають досвід роботи не менше двох років, який визнається їхньою державою, не повинні потребувати формального визнання у Німеччині. “Відповідний рівень заробітної платні або чинність трудового договору забезпечать справедливі умови праці”, – йдеться у презентованому законопроекті.
ІТ-спеціалістам більше не потрібно буде підтверджувати знання німецької мови.
Для ІТ-спеціалістів, які вже зараз можуть приїжджати без визнаної Німеччиною кваліфікації, буде знижено мінімально-потрібний стаж роботи та поріг заробітної платні. Держава хоче відмовитися від підтвердження знання німецької мови. У секторі охорони здоров’я та надання медичної допомоги після визнання кваліфікації працівникам більше не потрібно пред’являти конкретну, запропоновану йому роботу.
Скасовується так звана пріоритетна перевірка, тобто перевірка того, чи потрібно надавати перевагу особі, яка зареєстрована як шукач роботи в Німеччині, при працевлаштуванні на певне робоче місце.