Підготовка автомобіля до холоду та “зимові” штрафи у Німеччині

Водії автомобілів зазнають багатьох випробувань взимку. Адже їзда по зимових дорогах таїть у собі численні ризики. Слизьке покриття може стати причиною небезпечних аварій зі ковзанням, кілометрові затори, а що ще гірше, на морозі автомобіль часто ламається через механічні несправності. Сніг та ожеледь на дорогах роблять дороги небезпечними та збільшують штрафи.

Нерідко вже в гаражі виникають труднощі із запуском, оскільки холод порушує роботу механіки автомобіля. У будь-якому випадку, для багатьох взимку щоденна рутина також включає використання скребків для льоду та антиожеледних засобів для замків, розряджений акумулятор, що викликає стрес ще до самої подорожі. Щоб уникнути подібних проблем, потрібно підготувати автомобіль до зими. З правильним зимовим спорядженням для вашого автомобіля ви легко переживете холодну пору року.

Водіям варто не чекати першого снігопаду, а наприкінці осені готувати автомобіль до зими. Зимовий огляд автомобіля можна провести восени. Під час відвідування автомайстерні можна використати для усунення пошкоджень лакофарбового покриття автомобіля перед початком зими. Вплив дорожньої солі взимку може збільшити пошкодження лакофарбового покриття. Це не тільки виглядає потворно, але й ремонт стає дорожчим із прогресуванням пошкодження. Перевірте глибину протектора і стан шин. Вчасно встановлюйте зимові шини, що в більшості залежить від погоди. Перевірте працездатність світла і склоочисники. Очистіть теж внутрішню частину вікон засобом для миття скла, щоб добре бачити дорогу. Додайте антифриз до омивача лобового скла. Організуйте паркування автомобіля: по можливості в гаражі. Доглядайте за акумулятором, оскільки двигун потребує особливо великої кількості пускової енергії за низьких температур. Для того, щоб акумулятор був зимостійким, на початку зими має сенс змінити акумулятор, що був вживаний 5 років. Забезпечте охолоджуючу воду антифризною добавкою, щоб вона запобігала утворенню вапняних відкладень і корозії в механіці автомобіля навіть при мінусовій температурі. Потрібно провести зимівлю гумових ущільнювачів автомобіля. Після очищення гумових ущільнювачів, висушитит і нанести засіб для догляду, який запобігає зносу гумового матеріалу через різницю температур між салоном і навколишнім середовищем та протидіє тріщинам у гумовому ущільнювачі. Альтернативою «подряпати лобове скло» є також спеціальні чохли, які кладуть на ніч на лобове скло і таким чином запобігають його обмерзанню.

Найважливішими автомобільними аксесуарами взимку є скребок для льоду, спрей для розморожування дверей, антифриз для вікон, рукавички, щоразу теплий термос з чаєм і снігова лопата. Не завадить мати з собою ланцюги протиковзання і вогнегасник, хоча до обовязкових атрибутів вони не належать. Наприклад, ланцюги протиковзання у Німеччині слід встановлювати біля відповідного дорожнього знака, зображений нижче. Завжди з собою мають бути аптечка, жилет безпеки і сигнальний трикутник. Під час зимової перевірки автомобіля варто перевірити дані засоби і за необхідності зробити покупки.

Підготовка автомобіля до зими є частиною річної рутини автовласника. Зважаючи на те, що взимку аварій більше, ніж влітку, сумлінна зимова перевірка авто є необхідною і значною мірою сприяє безпеці на дорогах.

Однак лід і сніг несуть ризики на дорогах: подовження гальмівного шляху, заноси, вибоїни, засніжені дорожні знаки. Якщо ви їдете взимку, дорожні знаки можуть бути занесені снігом. Вищий регіональний суд Баварії постановив, що водії не повинні звертати увагу на дорожні знаки, які вони не розпізнають через погоду. Однак якщо дорожній знак повністю засніжений, він не може вважатися обов’язковим. Рішення суду стосується лише немісцевих водіїв. Рекомендується невербальне спілкування з іншими учасниками дорожнього руху та обережне зниження швидкості.

Зверніть увагу на “зимові штрафи” у Німеччині для водіїв. За відсутність включених фар, особливо під час снігопаду чи при обмеженій видимості менше ніж 50 м, у місті до 35 євро, за містом до 90 і карні пункти. Якщо ви не впевнені, що видимість обмежена менше ніж 50 м, ви можете перевірити це за допомогою стовпчиків на краю дороги. Вони встановлюються на відстані приблизно 50 м. Взимку штрафи за перевищення швидкості вищі. Для легкових автомобілів у місті до 850 євро, за містом до 750, звичайно з карними балами і забороною водіння до 3-х місяців. Їзда без зимової шин передбачає штраф до 120 євро і 1 карний пункт. Типово “зимовими” штрафами вважаються теж довго прогрівати машину – 80 євро, неочищене повністю лобове скло – 10 євро, дах автомобіля неочищений від снігу – 25 євро(якщо трапиться дорожньо-транспортна пригода, страховка при засніженню автомобіля не надається), засніжений номерний знак під час подорожі – 5 євро.

Готуйте свій автомобіль до холоду і будьте максимально уважні і обережні на зимових дорогах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja