Практичні поради, як уберегтися від кишенькових злодіїв на німецьких різдвяних ярмарках


Відвідування різдвяного ярмарку є прекрасною традицією німців і туристів під час новорічних свят. Нажаль кишенькові злодії теж почуваються комфортно в новорічному натовпі. Хоча у 2021 році кишенькових крадіжок у Німеччині стало майже на 11 тисяч менше, ніж у 2020 році, завжди потрібно бути пильним. Поліція звертає увагу, що лише мінімальний відсоток таких справ коли-небудь розкривається. Але якщо знати хитрощі дій зловмисників, можна захиститися від них.


У 2020 році було повідомлено про 83 688 кишенькові крадіжки, у 2021 році лише 72 903. «Можливо, минулого року кількість крадіжок була нижчою через пандемію, але цього року більше людей відвідає ярмарки. Це означає, що можливості для злочинів знову збільшуються», – каже Гаральд Шмідт, головний кримінальний офіцер і керуючий директор відділу запобігання злочинності поліції штату та федеральної поліції. Під час різдвяних ярмарків кишенькові злодії почуваються як вдома серед натовпу перед кіосками з глінтвейном та ковбасами. Після своїх нападів вони разом зі здобиччю блискавично зникають між відпочиваючими. Але є способи, за словами Шмідта, захистити себе від кривдників.

Поліція рекомендує відвідувачам різдвяних ярмарків дізнатися про численні хитрощі злодіїв. Вони маскуються в першу чергу під «шампанів» або лжетуристів. “Фальшиві туристи” з картою в руках запитують дорогу. Поки жертва надає інформацію, спільник злочинця зазвичай зближається до жертви, нібито щоб краще роздивитися карту. Оскільки він відволікається під час пояснень, злодій може непомітно залізти до його кишені. “Шампани” ніби випадково капають на жертву напоєм або мажуть її кетчупом чи гірчицею. Після чого зловмисники пропонують по-дружньому почистити брудну куртку – при цьому нишком лізуть до кишені.
Зазвичай кишенькові злодії працюють групами, часто по чотири особи: перший спостерігає за навколишнім, другий відволікає жертву, третій здійснює крадіж, а четвертий, нарешті, забирає здобич і швидко зникає. Злочинців рідко ловлять на гарячому, так як для досвідчених злочинців весь процес займає лише секунди. Кишенькові злодії часто є професійними злочинцями, які діють по всій Європі. Досвід міліції показує, що деякі батьки не цураються відправляти своїх дітей у злодіїв – адже люди не бачать у хлопцях і дівчатах небезпеки. У 2021 році 14,5 відсотка (512 осіб) підозрюваних були віком до 18 років.

Жертви крадіжки, які помічають свою втрату лише пізніше, зазвичай вже не можуть описати злочинця. Більшість випадків залишаються нерозкритими, у 2021 та 2020 роках рівень розкриття кишенькових крадіжок становив лише 6,3 відсотка. З іншого боку, якщо крадіж вдалося одразу помітити, але злодію вдалося втекти, зробіть наступне: наберіть телефон до поліції, у Німеччині номер 911, опишіть поліції характеристики злочинця, або можна звернутися особисто до поліцейського патруля. Якщо у вас вкрали платіжну картку негайно заблокуйте її. Якщо злодій не зміг вчасно втекти, громадяни можуть зупинити його в рамках так званого «затримання кожного», а потім передати поліції.

Для довідки, у Німеччині будь-хто може тимчасово «затримати» когось іншого. Підставою для даного права є § 127 StPO. Однак цей арешт залежить від наступних умов: зловмисника треба спіймати на місці злочину; право можна використати, якщо є ризик що злочинець може втекти; тримати його можна за принципом пропорційності – за незначний вчинок, він не повинен зазнати серйозної травми; жертва може використати засоби самозахисту для своєї оборони. Кожен, включаючи неповнолітніх, у Німеччині має дане право, незалежно від громадянства, релігії чи статі.

Поради від поліції для захисту від злодіїв:
• Беріть із собою стільки грошей і платіжних карток, скільки необхідно.
• Зберігайте цінні речі в різних внутрішніх кишенях, які закриваються на замок.
• Носіть гаманці у сумці ближче до свого тіла.
• Пильнуйте свою сумку та цінні речі.
• Будьте обережні, якщо хтось наближається до вас або врізається в вас. Дотримуйтесь звичайної дистанції для незнайомців.
• Кишенькових злодіїв часто можна впізнати за їхніми “шукаючими” очима. Вони не дивляться людям в очі, а скоріше дивляться на майно і “шукають здобич”.

Бажаємо Вам щасливих і безпечних Новорічних свят!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja