50 років тому Аннемарі Ренгер була обрана першою жінкою-президентом німецького Бундестагу

Президент Бундестагу Бербель Бас вшановує обрання 50 років тому Аннемарі Ренгер першою жінкою-президентом Бундестагу. 13 грудня 1972 року соціал-демократ Аннемарі Ренгер була обраною президентом німецького парламенту. Це був також перший випадок у світі, коли жінка очолила вільно обраний парламент.

На початку 1970-х років частка жінок у Бундестазі становила трохи менше шести відсотків Нова голова Бундестагу знала: «Від мого виконання повноважень залежало, чи почуватиметься парламент моїм представником, чи почуватиметься добре населення Німеччини і чи не залишиться «експериментом» зайняття цієї посади жінкою», – пише вона пізніше у своїх спогадах.

Протягом другої світової війни Аннемарі Ренгер втратила трьох із чотирьох своїх братів, її чоловік теж загинув у 1944 р. Тоді 24-річна дівчина залишилася зі своїм сином і згадує: «Я була рада, що війна і разом з нею нацистський страх закінчився; але те, що мало статися далі, було абсолютно невідомим». Саме тоді вона сповнена рішучості «брати участь у політичному житті і допомагати будувати демократичну Німеччину». З червня 1945 року політичний діяч Курт Шумахер стає найважливішою політичною фігурою для Аннемарі Ренгер; її вчителем, наставником і довіреною особою. 6 вересня 1953 року, у віці майже 33 років, Ренгер була вперше обрана до німецького Бундестагу, і буде безперервно членом парламенту протягом наступних 37 років. Будучи президентом Бундестагу, вона просуватиме нові проекти: візьме громадянські бесіди в поїздки по країні, продовжить парламентські реформи Кай-Уве фон Гассел, реформує законотворчий процес шляхом наукового підход. Пізніше Аннемарі Ренгер налагодить контакти за кордоном, особливо з польським та ізраїльським парламентами. Згідно з опитуваннями, вона незабаром стала одним із найвідоміших і найпопулярніших політиків країни. Після чотирьох років на посаді вона робить висновок: «Що жінка може це зробити». Вона головує на зборах 9 листопада 1989 року, у день падіння стіни. У 1991 році вона була нагороджена медаллю Бубера-Розенцвейга на знак визнання її особливих заслуг у християнсько-єврейському діалозі. Аннемарі Ренгер померла у віці 88 років 3 березня 2008 року в Обервінтері поблизу Бонна.

Теперішній президент Бундестагу 15 грудня о 9:00 на пленарному засіданні, перед введенням порядку денного, вшанує Аннемарі Ренгер. Президент Бундестагу Бербель Бас повідомляє: «Аннемарі Ренгер швидко завоювала визнання та повагу в Бундестазі, який вона очолювала з природним авторитетом і чарівністю. За рік після вступу на посаду вона вже стала найвідомішим політиком Федеративної Республіки». «Якщо жінки сьогодні природно і впевнено сприймають своє місце в політиці та суспільстві, ми також завдячуємо цим Аннемарі Ренгер, яка зробила видатні заслуги нашій парламентській демократії», – підкреслив президент Бундестагу Бас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja