Німеччина відреагувала на рішення України обмежити консульські послуги для чоловіків

Уряд Німеччини прокоментував ситуацію з рішенням України тимчасово припинити надання консульських послуг чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном. Відповідну заяву зробив офіційний представник Міністерства внутрішніх справ ФРН Максиміліан Каль під час урядової пресконференції.

Статус українських біженців не зміниться

Каль наголосив, що рішення української влади не вплине на статус українців, які наразі перебувають у Німеччині як біженці через війну. Їхнє становище в країні залишиться незмінним, попри припинення консульського обслуговування цієї категорії громадян.

Питання заміни документів залишається відкритим

Разом із тим, представник МВС ФРН не зміг відразу надати чіткої відповіді щодо можливості отримання німецьких документів замість протермінованого українського паспорта. Він пообіцяв проінформувати про це додатково.

Уряд Німеччини утримався від детальних коментарів

Загалом у німецькому уряді вирішили утриматися від розлогих коментарів стосовно рішення МЗС України про обмеження консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку за кордоном. Офіційні особи не стали вдаватися до деталей цього кроку Києва.

Рішення Києва покликане мобілізувати чоловіків призовного віку


Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України оголосило про припинення надання консульських послуг чоловікам віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами країни. Як пояснив міністр Дмитро Кулеба, такий крок спрямований на мобілізацію для захисту Батьківщини чоловіків призовного віку, які виїхали за кордон під час війни.

Таким чином, німецька сторона розглядає ситуацію з обмеженнями консульських послуг в Україні як внутрішнє питання Києва. Водночас уряд ФРН запевняє, що це жодним чином не вплине на правовий статус українських біженців, які нині перебувають у Німеччині.

Джерело: DW

Читати також:

Як українська влада вирішила обмежити консульські послуги для чоловіків призовного віку

Світлина: ingermany.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja