За останні 10 років кількість іноземних лікарів у Федеративній Республіці Німеччина подвоїлася, йдеться з даних статистики. Проте їх досі не вистачає.
Кількість лікарів-іноземців у ФРН на кінець 2023 року становила 63 673 особи, випливає зі статистики Федеральної лікарської палати Німеччини. Про ці дані у неділю, 3 березня, повідомляють DW з посиланням на видання Funke Mediengruppe.
Згідно з даними німецької медичної асоціації, ще десять років тому в Німеччині було лише близько 30 тисяч медичних фахівців без німецького паспорта. Їхня кількість за цей час подвоїлась і зросла в шість разів з 1993 року, коли у ФРН налічувалося лише 10 тисяч лікарів-іноземців.
Більшість таких медичних працівників приїжджають до Німеччини з країн Європи та Близького Сходу, йдеться з даних Федеральної лікарської палати. Найбільше в ФРН лікарів, які переїхали з Сирії (6120 осіб), Румунії (4668), Австрії (2993), Греції (2943), Росії (2941) та Туреччини (2628 осіб).
Велика кількість лікарів-іноземців призводить до різноманітних проблем, оскільки не всі з них добре знають німецьку мову, заявив виданням групи Funke виконавчий директор Лікарської палати федеральної землі Рейнланд-Пфальц Юрген Гоффарт. Але, зазначає він, у найближчі роки в Німеччині буде все більше й більше іноземних лікарів, оскільки в цій сфері спостерігається нестача кадрів.
Німеччина гостро потребує іноземних працівників
Нестача працівників, причому не лише кваліфікованих, стає дедалі більшою проблемою для німецької економіки. Уряд ФРН у своєму звіті, опублікованому в середині лютого, надзвичайно різко знизив прогноз зростання ВВП на 2024 рік, назвавши серед головних стримуючих факторів саме нестачу кадрів.
За словами міністра економіки ФРН Роберта Габека, на німецьких підприємствах вільно до 2 млн робочих місць. З огляду на це восени бундестаг ухвалив закон, що полегшує трудову міграцію до Німеччини.
Однак однією з серйозних проблем для потенційних працівників з інших країн досі залишається “несприятлива кон’юнктура”. На початку лютого Федеральне агентство з праці відзвітувало про те, що організована владою програма з трудової інтеграції для українських біженців поки не принесла відчутного результату. Одним з перешкод є те, що українці з вищою освітою через незнання мови та складні процедури визнання дипломів не завжди можуть розраховувати на посаду, що відповідає їхній кваліфікації.
Тому експерти пропонують низку заходів для полегшення працевлаштування іноземців у Німеччині:
- Спростити процедуру визнання іноземних дипломів та кваліфікацій.
- Розширити програми навчання німецької мови для мігрантів.
- Надавати цільові гранти іноземцям на професійне навчання з дефіцитних спеціальностей.
- Стимулювати роботодавців оформляти іноземних працівників офіційно.
- Поширювати інформацію про можливості працевлаштування в Німеччині.
Реалізація цих кроків дозволить залучити необхідні трудові ресурси з-за кордону та подолати дефіцит фахівців в економіці ФРН, переконані експерти. А для самих мігрантів це означатиме гідну роботу та кращі перспективи.
Читати також:
ГРЗ в Німеччині: найновіші статистичні дані та аналіз інфекційної ситуації
Гомеопатія може втратити фінансування з державного бюджету Німеччини
В Німеччині офіційно визнано 467 випадків побічних ефектів від щеплення проти COVID-19
Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту