Війна наркокартелів у Гамбурзі. Що відбувається?

У Тонндорфі 26-річний чоловік і його автомобіль буквально зрешечені кулями

Останні акти насильства в Тонндорфі та Осдорфі свідчать про те, що боротьба за дистрибуцію в наркосередовищі Гамбурга виходить на новий рівень насильства. Мертві, поранені, перестрілки: поліція майже нічого не може протиставити цій ескалації, попереджає співробітник карного розшуку.

Стрілянина у Фішбекер-Хайде, як передумова до нинішньої ескалації

Хоча криваві протистояння в наркосередовищі траплялися і раніше, вогнепальна зброя зазвичай не застосовувалася. Передумовою до нинішньої ескалації стала стрілянина 4 квітня 2020 року у Фішбекер-Хайде. Того дня перехожі у так званому «Вовчому кварталі» почули постріли і сповістили поліцію. Там правоохоронці знайшли чоловіка з вогнепальним пораненням у ногу.

Під час розшуку співробітники поліції затримали двох чоловіків, які перебували неподалік від місця злочину. Поліція припустила замах на вбивство і за розслідування взявся відділ з розслідування вбивств. Швидко з’ясувалося, що це була суперечка між конкуруючими наркодилерами.

У ніч на 22 грудня 2020 року аналогічна операція була проведена на тому ж місці. Оскільки додзвонювачі повідомили про крики на допомогу, на місце прибули кілька патрульних машин і двоє слідчих у цивільному одязі. На останніх напав чоловік, який серйозно їх поранив. Нападник втік. Тут також підозрювався зв’язок з наркоторгівлею.

Серед білого дня

Згодом стрілянина в наркосередовищі почастішала — особливо в районі Харбурга. У районі Фенікс поблизу Вільсторфер-штрассе також відбулася стрілянина, але цього разу серед білого дня. За словами офіцера поліції, те, що перехожі не постраждали, межує з дивом.

У грудні 2021 року двоє чоловіків дістали вогнепальні поранення біля аптеки. Обидва отримали допомогу від лікаря швидкої допомоги і були доставлені в лікарню. Лише за місяць до цього неподалік лунали постріли. Двоє людей отримали поранення в результаті стрілянини на Лассаллештрассе. Знову ж таки, мова йшла про наркотики.

З початком пандемії коронавірусу збільшилася кількість стрілянин

З початком пандемії коронавірусу організована наркоторгівля опинилася в центрі уваги. Паби, дискотеки, бари та борделі були закриті, але вечірки неодноразово знаходили в підсобних приміщеннях закладів і ліквідовувалися співробітниками поліції під час рейдів. Під час цих операцій слідчі часто знаходили наркотики і великі суми грошей, а також здобували інформацію про структури торгівлі наркотиками.

Тим часом, сутички із застосуванням вогнепальної зброї в наркосередовищі Гамбурга призводять до поранень і смертей щонайменше раз у квартал. У липні 2022 року в кальянній на Любекерштрассе (Хохенфельде) 27-річний чоловік був буквально страчений пострілом у голову з автомата.

В результаті цього злочину могло бути більше загиблих і поранених. Пістолет заклинило. Стрілець, нібито намагався виправити дефект, але це не вдалося й він разом зі своїм спільником утік. У грудні 2022 року після тривалих розслідувань кількох підозрюваних було заарештовано.

У Тонндорфі 26-річний хлопець і його машина буквально зрешечені кулями

10 січня цього ж року в Тонндорфі 26-річний чоловік був буквально зрешечені кулями в своєму Audi. 26-річний хлопець вижив, незважаючи на численні поранення. Його пасажир (30 років) був поранений. Обидва відомі поліції за злочини, пов’язані з наркотиками.

До приїзду поліції 30-річний чоловік з двома сумками намагався зникнути з місця пригоди на таксі. У них знайшли два пістолети — один з порожнім магазином. Постраждалі, очевидно, відкрили вогонь у відповідь і, як стверджують свідки, кілька разів вистрілили в автомобіль, який поспіхом зник з місця події.

Лише через десять днів постріли пролунали знову — цього разу в парку міста Осдорф біля торгового центру «Ельба». 33-річний чоловік отримав важке поранення в ногу. Свідки стверджували, що бачили трьох втікаючих чоловіків.

Незважаючи на пошуки з використанням декількох патрульних машин і поліцейського гелікоптера, чоловікам вдалося втекти непоміченими. Жертва відома поліції у зв’язку зі злочином, пов’язаним з наркотиками.

Співробітники кримінальної поліції стурбовані розвитком подій

Під час розслідувань були розшифровані повідомлення на популярній серед злочинців платформі «EncroChat». Це дало привід для численних обшуків, в ході яких було знайдено бойову автоматичну зброю.

Але для ефективного розслідування не вистачає персоналу, каже голова гамбурзького BdK. Керівництво поліції Гамбурга та Міністерства внутрішніх справ бачить це зовсім по-іншому і посилається на сотні ордерів на арешт у зв’язку з розслідуванням «EncroChat», а також на нову робочу силу. Адже за рахунок вилучених зароблених злочинним шляхом коштів були створені нові робочі місця в слідчих органах. Тим часом, у сфері організованої злочинності працює близько 300 осіб, що є рекордним для місцевих органів правопорядку.

Ринок наркотиків у Гамбурзі буде перерозподілений

Не виключено, що посилення слідчої роботи є однією з причин ескалації насильства в наркосередовищі Гамбурга. Коли злочинця засуджують, створюється так званий вакуум влади, який заповнюють гангстери, що піднімаються на наступний рівень у злочинній ієрархії. Результатом стають битви за розподіл влади та території, які зараз ведуться з жахливою жорстокістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja