Коли справа доходить до прийому біженців багато районів і муніципалітетів відчувають себе перевантаженими. Вони вважають федеральний уряд відповідальним і вимагають зустрічі з канцлером Шольцем.
Протести в Ґревенсмюлені проти притулку для біженців
Зважаючи на труднощі з розміщенням шукачів притулку, українських біженців та мігрантів, Асоціація округів Німеччини закликала до зустрічі з канцлером Олафом Шольцем. Президент Ландкрайстаґу Райнхард Заґер заявив, що в районах майже не залишилося місць для розміщення біженців. Біженців довелося розміщати в наметах.
Існував також дефіцит фінансування витрат на житло для визнаних біженців у розмірі близько двох мільярдів євро на рік, який мусила покривати місцева влада. Це була ще одна причина, чому муніципальні держслужбовці хотіли поговорити з канцлером. Близько мільйона людей втекли з України до Німеччини. Незважаючи на велику готовність прийняти їх, багато муніципалітетів вже досягли свого ліміту.
Саґер виступав проти зупинки прийому. Навіть відмова окремих муніципалітетів приймати більше шукачів притулку не розв’яже проблему. Але приплив повинен бути обмеженим, сказав він. За його словами, багато районів вже звернулися до канцлера з приводу своїх труднощів.
Після бурхливих протестів проти будівництва притулку для біженців у Північно-Західному Мекленбурзі представник районної адміністрації закликав федеральний уряд до рішучих дій. Він закликає уряд визнати ситуацію, в якій опинилися органи місцевого самоврядування, неконтрольованою, маючи на увазі розміщення біженців.
Минулого року Німеччина пережила рекордну імміграцію. Біженців зазвичай розміщують у місцях масового проживання. Це добре, лише до певної міри, каже дослідник міграції Енґлер.
Представник міської районної адміністрації Шоманн додав, що Федеральний уряд повинен обмежити і зупинити нелегальну міграцію і, нарешті, почати депортацію, щоб зменшити навантаження на муніципалітети. І зробив ще більший акцент на нерозумінні суспільством ситуації з біженцями, яка відбувається в країні.
У четвер ввечері під час позачергового засідання районної ради у Ґревесмюлені 700 осіб протестували проти запланованого будівництва житла для біженців. Дехто намагався потрапити на непублічну частину засідання. 120 поліцейських стежили за порядком на мітингу.
Районна рада схвалила будівництво контейнерного містечка в селі Упаль. У муніципалітеті, де проживає 1 600 громадян планувалося розмістити 400 осіб. Шоманн визнав це співвідношення неприйнятним.