Расова та гендерна дискримінація у німецьких шкільних підручниках

Згідно з дослідженням, майже у всіх перевірених шкільних підручниках було знайдено антисемітські, расистські, ворожі до синто і ромів, жінок та квір-спільноти матеріали. Аналізовані книги були опубліковані видавництвами Cornelsen, Westermann, Ernst Klett та Eduversum.

Предметами дослідження були книги з історії, політології та суспільствознавства видані у проміжку з 2013 року по 2020 рік, призначені для учнів 9-10 класів. 

Авторка дослідження Мерал Ель скаржилася, що в більшості підручників дискримінованим групам відведено роль жертв. Культурологка закликала тих, хто пережив насильство, та людей, що зазнали дискрімінації, висловити свою думку, наприклад, за допомогою цитат, інтерв’ю та листів.

Берлінське видавництво Cornelsen анонсувало свій намір детально вивчити результати дослідження, як повідомив представник. В самому видавництві вже існує внутрішній відділ, створений з метою вивчення проблематики висвітлення расизму та суміжних тем в навчальній літературі та попередження появи таких матеріалів у тиражу.

Представниця видавництва Westermann з міста Брауншвайг повідомила, що їм прикро, що дослідження виявило фрагменти, які оцінюються як дискримінаційні. «Ми дуже серйозно сприймаємо результати дослідження і дозволяємо нашим редакціям та авторам їх перевірити та розібратися», – говориться у відповіді.

Видавництво Ernst Klett з Штутгарта привітало появу дослідження. Видавництво вже протягом багатьох років слідує рекомендаціям, викладеним у дослідженні, повідомила представниця. «Наші матеріали в багатьох місцях дослідження відзначаються позитивно, але ми продовжуємо критично оцінювати себе і постійно спілкуємося з науковими спільнотами та громадськими установами», – зазначила вона. Навчальні матеріали регулярно переглядаються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja