Захисники довкілля протистоять німецькій поліції

У німецькому місті Лютцерат захисники довкілля протистоять поліції у запеклій боротьбі за територію видобутку вугілля.

З самого ранку тривають сутички з поліцією у покинутому селі Лютцерат, де енергетична компанія RWE хоче в майбутньому видобувати буре вугілля. На шляху поліції стоять сотні активістів. Вони хочуть перешкодити RWE видобувати буре вугілля – адже це одна з причин, чому Німеччина не досягає своїх цілей у поліпшенні кліматичних умов.

Нагадаємо, що буре вугілля має найнижчий коефіцієнт корисної дії серед інших видів вугілля, використання якого викликає обурення у природозахисників.

На тлі війни росії проти України у Німеччині спостерігається значний ріст цін на електроенергію. Для такого гіганта на ринку електроенергії, як RWE, це чудовий шанс збільшити свої прибутки за рахунок дешевого твердого палива.

Чи є правильним виселення жителів «окупованого» села?

Поліція почала розчищати територію від мітингувальників та очікує, що ліквідація будинків займе кілька днів, можливо, навіть тижнів. Будинки, в яких давно ніхто не живе, незабаром звільнять місце для видобутку вугілля, яке RWE отримує з кар’єра Гарцвайлер. Кліматичні активісти вважають це скандальним. Цілі щодо викидів CO₂, узгоджені в Паризькій кліматичній угоді, не можуть бути досягнуті, якщо буре вугілля буде спалюватися на ТЕС Лютцерат. У будь-якому випадку, активісти вважають, що в умовах кризи вугілля під Лютцератом не є необхідним для енергетичної безпеки країни.

У 2020 році уряд Німеччини прийняв рішення про поступове зменшення об’ємів видобутку вугілля до 2038 року. Потім почалася війна в Україні, газу стало не вистачати. Щоб уникнути дефіциту, уряд знову покладається на вугілля для виробництва електроенергії. Старі вугільні електростанції також планується підключити до мережі, в тому числі два енергоблоки компанії RWE, які працюють на вугіллі з кар’єру Гарцвайлер.

Ймовірно, також для того, щоб пом’якшити це болюче для своєї партії політичне рішення, очолювані Зеленими міністерства економіки у федеральному уряді та у землі Північний Рейн-Вестфалія влітку минулого року врешті-решт представили угоду з RWE. Енергетична компанія планує відмовитися від виробництва електроенергії з бурого вугілля вже у 2030 році замість 2038 року. Натомість RWE буде дозволено тримати два енергоблоки електростанції в роботі до кінця березня 2024 року – на 15 місяців довше, ніж було узгоджено спочатку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja