Як потрібно утилізувати опале листя у Німеччині

Восени з дерев падає різнокольорове листя: на землі, коли вона волога, листя стає небезпекою для пішоходів і велосипедистів. Вологе листя утворює слизький шар.

Міські адміністрації та муніципалітети повинні забезпечити безпечне пересування пішоходів вулицями та тротуарами. Обов’язок прибирати листя часто передається власникам прилеглих будинків і будинків за допомогою статуту. Власники повинні підтримувати чистоту тротуару перед своєю власністю. Або перекласти цей обов’язок на орендарів за договором оренди чи замовити послугу професійного прибирання. У другому випадку додаткові витрати повинні оплачувати орендарі.

Виникає питання, скільки листя може лежати на доріжці, тому що повністю прибрати листя навряд чи можливо. Допустимий рівень перевищено, якщо сформувався закритий шар листя, тоді підмітати потрібно негайно.

Листя потрібно підмітати навіть перебуваючи у закордонній відпустці або лікарні. Слизьке осіннє листя прибрати може сусід або хороший друг за попередньою домовленістю, в замін, наприклад, за прибирання снігу на його тротуарі.

Багатьох людей особливо дратує, коли листя падає не з власного дерева, а з сусіднього. Але ніхто не може притягнути до відповідальності забруднювачів. Застосовується наступне: підмітання має здійснювати власник майна, на якому лежить листя.

Недостатньо вимести листя на проїжджу частину або змести його у велику купу. За це можуть карати як за адміністративне правопорушення, бо під час сильного дощу листя забиває каналізацію і є загроза підтоплення.

До речі, спалювання листя заборонено, оскільки ризик пожежі надто високий. Крім того, утворення диму може заважати сусідам. Те ж саме стосується самостійної утилізації опалого листя в найближчому лісі: більшість муніципалітетів цього теж не люблять і тому швидко кваліфікують це як адміністративне правопорушення.

Проте тротуари не обов’язково прибирати від листя цілодобово. Звичайний час – з 7:00 до 20:00 у робочі дні, включаючи суботу, та з 9:00 до 20:00 у неділю та святкові дні. Пристрої що споживають бензин або електрику шумлять. Згідно з розпорядженням про захист від шуму, ними можна користуватися лише в робочі дні з 9 до 13 години та з 15 до 17 години.

Якщо є спеціальне місце на ділянці, можна покласти подрібнене листя на компост. Щоб захистити флору і фауну, не слід повністю прибирати листя з грядок. Можна також утилізувати їх у центрах переробки, на місцевому компостному заводі або на зборі зелених відходів. Багато громад пропонують безкоштовно здавати листя на пункти збору, наприклад на сміттєзвалищах. Деякі міста, наприклад Гамбург, пропонують іншу послугу: служба міського прибирання продає 100-літрові мішки для листя за 1 євро. У певні дні відділ міської чистоти забирає з узбіччя наповнені мішки – але тільки куплені вами прозорі листяні пакети, а не звичайні пакети для сміття. Подібну послугу пропонує і Ганновер, де листовий пакет об’ємом 80 літрів коштує 2,10 євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja