Фестиваль стріт-арту вперше пройде у Лейпцизі

Цього року Streetart-Festival Ibug відбудеться вперше в Лейпцизі. Вже з початку серпня 80 художників з Німеччини та з-за кордону прикрасили територію колишнього Reichsbahnausbesserungswerks (RAW) у районі Енгельсдорф неймовірними картинами, інсталяціями та скульптурами. Виставку-фестиваль можна буде побачити протягом вихідних: 18-20 серпня, 25-27 серпня та 1-3 вересня.

Митці працювали в абсолютній творчій свободі. Як розповіла Рахель Пьошке, представниця організаційного комітету Ibug, їм не було накладено жодних обмежень. Навіть стіни старих фабричних будівель, які вони перетворювали на шедеври мистецтва, не були розподілені наперед. «Ми розв’язали їм руки для творчості», – відзначила Пьошке. Заявки на участь надійшли від близько 800 художників – це рекордна кількість.

Організатори Ibug планують зустріти 15 000 відвідувачів. На минулому фестивалі в Флехе зібралося приблизно 10 000 осіб. Під акронімом Ibug приховується Industriebrachenumgestaltung, тобто “перетворення промислових пустель”. Фестиваль вже проводиться 18 років і щоразу на нових локаціях.

Концепція Ibug народилася у Південно-Західній Саксонії. Один із засновників, графіті-митець Тассо з Меерану, висловився критично стосовно того, що Ibug вперше проводиться у великому місті. Однак за словами Пьошке, первісна ідея полягала в тому, щоб принести мистецтво в провінційні райони. З того часу Ibug також пройшов певну еволюцію. Остаточне рішення щодо місця проведення приймається на підставі наявності відповідної індустріальної площадки для фестивалю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja