Футбольного дива не сталося: Україна покидає Євро-2024 після матчу з Бельгією

У завершальному матчі групового етапу чемпіонату Європи з футболу 2024 року збірна України зіграла внічию з Бельгією (0:0) та вибула з турніру. Гра відбулася у Штутгарті за підтримки понад 11 тисяч українських вболівальників.

Головний тренер Сергій Ребров здивував тактичними рішеннями, застосувавши схему 5-3-2 та залишивши на лаві запасних ключових гравців — Михайла Мудрика, Віктора Циганкова та Олександра Зінченка. На вістрі атаки опинилися Артем Довбик та Роман Яремчук.

Перший тайм пройшов з перевагою українців, які створили кілька небезпечних моментів. У другій половині гра вирівнялася, а наприкінці матчу пішла на зустрічних курсах. На 81-й хвилині Ребров пішов ва-банк, випустивши Андрія Ярмоленка замість захисника Олександра Сватка, що додало гостроти атакам, але не принесло бажаного результату.

Паралельно у Франкфурті-на-Майні відбувся матч між Румунією та Словаччиною, який також завершився внічию. У підсумку всі чотири команди групи E набрали по чотири очки. За додатковими показниками Україна опинилася на останньому місці та покинула турнір.

Українська збірна продемонструвала гідну гру проти третьої команди рейтингу ФІФА, створивши не менше гольових моментів, ніж суперник. Але попри це, наша команда покидає турнір в Німеччині.

Сенсаційний вихід Грузії до плей-офф

Тим часом у групі F відбулася справжня сенсація. Збірна Грузії несподівано перемогла Португалію з рахунком 2:0 та вийшла до 1/8 фіналу. Голи забили Хвіча Кварацхелія на другій хвилині та Жорж Мікаутадзе з пенальті на початку другого тайму.

Португальці, які вже забезпечили собі перше місце в групі, виглядали немотивованими. Навіть Кріштіану Роналду, який отримав жовту картку за суперечку з арбітром, не зміг вплинути на результат і був замінений на початку другої половини гри.

У паралельному матчі Туреччина перемогла Чехію з рахунком 2:1, враховуючи те, що чехи грали в меншості з 20-ї хвилини.

Грузія, яка посіла третє місце в групі, тепер зустрінеться з Іспанією у 1/8 фіналу 30 червня.