Німецькі аграрії незадоволені новим урядовим пакетом підтримки: подробиці та реакції

У німецькому місті Котбус розпочався щорічний з’їзд німецьких фермерів – Deutscher Bauerntag. Цьогоріч захід відбувається на тлі тривалих протестів аграріїв проти урядової політики та нещодавно представленого пакету заходів підтримки сільського господарства.

Передісторія конфлікту

Наприкінці минулого року німецькі фермери розпочали масштабні акції протесту, блокуючи дороги та порушуючи транспортне сполучення. Початковою причиною стали плани уряду скоротити субсидії на аграрне дизельне пальне. Згодом протести переросли у загальне невдоволення аграрною політикою, зокрема, вимогами щодо захисту довкілля та умов утримання тварин.

Реакція влади

Під тиском протестів уряд Німеччини частково відмовився від планів скорочення підтримки, наприклад, залишивши в силі звільнення сільськогосподарської техніки від податку на транспортні засоби.

На рівні ЄС також відбулися зміни:

  • Єврокомісія відкликала пропозицію щодо закону про пестициди, який вимагав від фермерів вдвічі скоротити їх використання до 2030 року.
  • Призупинено план виведення з обробітку 4% сільськогосподарських земель для збереження біорізноманіття.

Новий пакет підтримки

У вівторок урядова коаліція представила новий план підтримки аграрного сектору:

  • Запровадження системи “вирівнювання прибутку” для сільського та лісового господарства. Замість оподаткування річного прибутку, буде використовуватися середній показник за три роки. Це дозволить фермерам краще балансувати доходи в успішні та менш вдалі роки. За оцінками, ця міра забезпечить щорічну економію у 50 мільйонів євро.
  • Новий закон для посилення позицій фермерів у ланцюгу постачання від поля до супермаркету.
  • Додаткова підтримка випасного тваринництва в рамках фінансування ЄС без скорочення базових прямих виплат.

Реакція фермерів

Голова Німецької асоціації фермерів Йоахім Руквід заявив, що запропонованих заходів недостатньо. “Уряд не виконав своїх обіцянок. Це не пакет, а пакетик”, – сказав він в інтерв’ю ARD і ZDF. Руквід не виключив подальших протестів і закликав уряд більше залучати фермерів до розробки аграрної політики.

Еберхард Хартельт, президент Асоціації фермерів і виноградарів Півдня Рейнланд-Пфальцу, також висловив розчарування планами уряду, назвавши їх недостатніми.

Ситуація в аграрному секторі залишається головною темою дводенного з’їзду німецьких фермерів у Котбусі. Очікується, що дискусії будуть напруженими, а фермери продовжать наполягати на більш суттєвих заходах підтримки та змінах в аграрній політиці.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Протест на тракторах: фермери Німеччини вирушають у масштабну демонстрацію до Берліна

Фермери заблокували дороги в багатьох регіонах Німеччини

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja