Німецький бізнес у кризі: рекордна кількість банкрутств за останнє десятиліття

За перше півріччя 2024 року кількість банкрутств компаній у Німеччині зросла майже на 30%, досягнувши найвищого показника за останні 10 років. Про це свідчать дані Асоціації економічних дослідників Creditreform.

За інформацією аналітиків, з січня по червень 2024 року в Німеччині було зареєстровано близько 11 тисяч випадків банкрутства підприємств. Патрік-Людвіг Хантцш, керівник відділу економічних досліджень Creditreform, пояснює: “У першій половині 2024 року компанії продовжують боротися з наслідками рецесії 2023 року, триваючими кризами та слабким економічним розвитком. Усе це підриває фінансовий стан багатьох підприємств”.

Експерти Creditreform прогнозують, що тенденція до зростання неплатоспроможності німецького бізнесу збережеться протягом року. На їхню думку, збільшення кількості банкрутств відображає “проблеми минулих криз”.

Особливо тривожним є той факт, що цього року значно більше середніх та великих компаній були змушені подати заяву про банкрутство. Серед найгучніших випадків – банкрутства мережі універмагів Galeria Karstadt та туристичної компанії FTI-Touristik.

За оцінками Creditreform, банкрутства, зареєстровані з січня по червень 2024 року, торкнулися близько 133 тисяч працівників. Для порівняння, за аналогічний період минулого року ця цифра становила 125 тисяч осіб.

Ситуація в Німеччині викликає занепокоєння не лише в самій країні, але й серед її європейських партнерів, зокрема в Україні. Адже Німеччина є найбільшою економікою Європейського Союзу та одним з ключових торговельних партнерів України. Економічні труднощі в Німеччині можуть мати негативний вплив на європейську економіку в цілому та на перспективи українського експорту зокрема.

Експерти наголошують на необхідності посилення заходів підтримки бізнесу та стимулювання економічного зростання як на національному рівні в Німеччині, так і на рівні ЄС. Для України ця ситуація підкреслює важливість диверсифікації експортних ринків та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на міжнародній арені.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Число банкрутств в Німеччині рекордно виросло

Шольц і Макрон закликають до реформування ЄС для зміцнення конкурентоспроможності

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja