Німеччина планує знизити податки для іноземних фахівців

У Німеччині розглядають можливість запровадження податкових пільг для іноземних працівників. Ініціатором цієї пропозиції виступив віцеканцлер та міністр економіки ФРН Роберт Хабек, представник партії “Союз 90/Зелені”.

За словами Хабека, ця ініціатива має на меті залучити до країни більше кваліфікованих фахівців з-за кордону. Згідно з пропозицією, у перший рік перебування в Німеччині іноземці будуть звільнені від сплати податків з 30% своєї заробітної плати. У другий рік ця пільга становитиме 20%, а в третій – 10%.

Паскаль Кобер, депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії (ВДП), яка входить до правлячої коаліції, підтримав цю ініціативу. Він зазначив: “Високе податкове навантаження стримує людей від переїзду до Німеччини. Інші країни, які приймають іммігрантів, пропонують очевидні переваги, і податкові пільги не є чимось новим. Ми не можемо дозволити собі ще більше відстати в міжнародній конкуренції за кваліфікованих працівників”.

Однак ця пропозиція вже викликала критику з боку опозиції. Основне занепокоєння полягає в тому, що в результаті громадяни Німеччини платитимуть більше податків, ніж іноземці, які проживають поруч. Депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Юлія Клекнер навіть звинуватила владу в “дискримінації жителів країни”.

Ця ініціатива відображає загальноєвропейську тенденцію до пошуку шляхів залучення висококваліфікованих кадрів з-за кордону в умовах демографічних змін та дефіциту робочої сили в певних галузях. Водночас вона підіймає питання про справедливість оподаткування та можливі соціальні наслідки таких заходів.

Експерти зазначають, що подібні податкові пільги можуть стати ефективним інструментом для підвищення конкурентоспроможності Німеччини на міжнародному ринку праці. Проте вони також наголошують на необхідності ретельного аналізу потенційних наслідків цієї політики для місцевого населення та економіки в цілому.

Очікується, що ця пропозиція стане предметом активних дебатів у німецькому парламенті та суспільстві в найближчі місяці.

Джерело: Bild

Читати також:

Як українцю у Німеччині взяти відпустку?

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja