Програма працевлаштування біженців з України в Німеччині поки неефективна

Програма Job-Turbo, запущена в Німеччині для прискорення інтеграції українських біженців на місцевому ринку праці, після трьох місяців реалізації не принесла бажаних плодів.

Про це з посиланням на Федеральне агентство праці повідомляє газета Rheinische Post.

Згідно зі статистикою агентства, частка українок, які знайшли роботу в Німеччині у січні 2023 року, склала лише 1,2%, що навіть менше за показник січня минулого року (1,7%). Серед чоловіків-біженців з України рівень працевлаштування впав з 3,4% до 2,4%.

Відповідальний за реалізацію програми Данієль Терценбах пояснює ці невтішні цифри погіршенням кон’юнктури на ринку праці Німеччини. За його словами, загальний рівень безробіття там зріс на 200 тисяч осіб за рік, тому хоча б позитивним є те, що вразливі групи населення, до яких належать біженці, поки не зазнали істотного погіршення ситуації.

За даними Терценбаха, серед українських переселенців в Німеччині 68% – це жінки, кожна третя – з дітьми. Через складнощі з доглядом за дітьми саме жінки найважче інтегруються в німецьку економіку. В цілому в Німеччині перебуває близько 840 тисяч працездатних біженців з України.

Мета програми Job-Turbo – допомогти з працевлаштуванням тим прибульцям, хто досі залишається без роботи. Серед українців – це понад півмільйона осіб.

Отже, наразі ініціатива уряду Німеччини щодо прискореної інтеграції українських переселенців у місцеву економіку не дає бажаного ефекту через погіршення ситуації на ринку праці та особливі труднощі з працевлаштуванням жінок. Але агентство праці сподівається на покращення найближчим часом.

Читати також:

Соціальна допомога українцям у Німеччині з 1 січня зросте, але частина біженців ризикує її втратити

Чотириденний робочий тиждень: експеримент у Німеччині

Світлина згенерована за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja