Німецьку економіку очікує тривалий спад

На думку економістів, німецька економіка навряд чи зростатиме і надалі.

Окрім зовнішніх чинників, вони також бачать провали в економічній політиці. Нестача кваліфікованих працівників, залежність від викопних видів палива та відставання у сфері діджиталізації обтяжуватимуть німецьку економіку впродовж довгих років, кажуть економісти.

На думку спеціалістів, німецьку економіку чекають роки слабкого зростання. Німецький інститут економічних досліджень у Берліні, Кільський інститут світової економіки, Інститут економічних досліджень ім. Лейбніца в Ессені та Інститут Ifo в Мюнхені погоджуються, що річні темпи зростання в середньостроковій перспективі будуть нижчими за один відсоток, ніж у середньому за останні тридцять років. Президент Німецького інституту економічних досліджень Марсель Фрацшер заявив, що це пов’язано зі зниженням рівня зайнятості, спричиненим демографічними чинниками та нестачею кваліфікованих працівників.

Фрацшер також розкритикував основні помилки економічної політики, додавши, що зволікання з технологічною трансформацією призведе до деіндустріалізації і потенціал зростання може знизитися ще більше.

За даними Кільського інституту світової економіки, на протязі останніх тридцяти років німецька економіка зростала в середньому на 1,4 відсотка щорічно. За середньостроковим прогнозом працівників цього інституту, до 2027 року цей показник знизиться до рівня нижче 0,7 %. Причиною цього є демографічна криза.

Крім того, віцепрезидент Стефан Кутс очікує, що перехід на кліматично нейтральне енергопостачання коштуватиме компаніям великих грошей.

Нестача кваліфікованих працівників погіршує економічну ситуацію

Згідно з середньостроковим прогнозом інституту економічних досліджень ім. Лейбніца, зростання виробничого потенціалу, ймовірно, знизиться з одного відсотка цього року до 0,6 % у 2027 році.

Дослідники Інституту Ifo також бачать демографічні проблеми в економіці. Оскільки все менше людей вступає на ринок праці, вихід на пенсію старшого покоління більше не може бути компенсований. Це означає, що дефіцит кваліфікованих працівників, який вже спостерігається, ще більше зросте в найближчі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja