Ver.di та “зелені” вимагають мінімальну зарплату 15 євро на годину

Профспілка Ver.di та фракція “Союзу 90/Зелені” у Бундестазі виступили за підвищення мінімальної заробітної плати до 15 євро на годину, посилаючись на нову директиву ЄС.

Очільник Ver.di Франк Вернеке зазначив у виданнях редакційної мережі Німеччини, що рекомендує “кожній партії, яка прагне здобути підтримку значної частини населення на виборах до Бундестагу, чітко дати зрозуміти, що вона підтримує мінімалку 15 євро на годину”.

Згідно з директивою ЄС, мінімальна заробітна плата має становити 60 відсотків від медіанного доходу — нині це трохи більш як 14 євро. “Оскільки середні зарплати й надалі зростатимуть, у 2026 році знадобиться мінімалка 15 євро на годину”, – додав Вернеке.

Комісія пропонує підвищити мінімалку до 12,82 євро

Комісія з визначення розміру мінімальної заробітної плати ухвалила рішення підвищити цей показник з нинішніх 12,41 євро до 12,82 євро у січні 2025 року.

“Зелені” також висловилися за більш високу мінімальну зарплату. “Ми хочемо мінімальну зарплату, від якої люди, що працюють на повну ставку, могли б жити”, – заявила керівниця фракції “зелених” Катаріна Дрьоге виданням RND. “Зелені” виступатимуть “за справжній мінімальний рівень зарплатні”. “Ми пропонуємо, щоб ця планка, як і рекомендує ЄС, становила 60 відсотків від медіанної зарплати. Це означає понад 14 євро на годину у 2024 році, а у 2025-му – близько 15 євро”.

Раніше вимоги підвищити мінімальну заробітну плату лунали також від СДПН та Linken.

Мільйони працівників із низькими зарплатами

За даними Федерального статистичного відомства, сектор низькооплачуваних робіт в Німеччині помітно скоротився протягом останніх десяти років. Однак досі 6,4 мільйона працівників у країні отримують менше ніж 13 євро на годину, з них мільйон — у колишній НДР. Це випливає з запиту фракції Linken у Бундестазі.

Очільник Linken Мартін Шірдеван у понеділок також наполягав на необхідності підвищити мінімальну зарплатню з нинішніх 12,41 євро до 15 євро на годину.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Працевлаштування у Німеччині: ініціатива JobTurbo та зміни на ринку праці у 2024 році

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja