Солідарність громади Ольденбурга з єврейською громадою після спроби підпалу синагоги

У місті Ольденбург на півночі Німеччини 5 квітня невідома особа спробувала підпалити місцеву синагогу. На щастя, пожежа не набула великих масштабів — вартові сусіднього культурного центру вчасно помітили дим і загасили вогонь до того, як він поширився на дерев’яні двері храму.

Ніхто не постраждав, оскільки на момент нападу всередині не проводилося ніяких заходів. Проте цей інцидент шокував єврейську громаду міста. Її лідер Міхаель Шталь зазначив, що подібних атак на синагогу раніше тут не було.

Ввечері сотні жителів Ольденбурга — члени єврейської спільноти та інші містяни — зібралися під стінами синагоги з ізраїльськими прапорами та плакатами проти антисемітизму, аби засвідчити солідарність.

Мер Ольденбурга Юрген Кроґманн осудив напад, наголосивши, що “атаки на синагоги — це атаки на всіх нас”. Аналогічні заяви зробили протестантський єпископ міста та очільники МВС Німеччини та Саксонії.

Поки що поліції не вдалося встановити особу підпалювача. Правоохоронці припускають, що він діяв самотужки, але посилюють охорону синагоги на випадок повторних спроб.

“Ми зробимо все можливе, щоб з’ясувати обставини цього підлого вчинку та ідентифікувати порушника”, – заявив начальник поліції Ольденбурга Андреас Заґехорн.

Інцидент стався незабаром після ескалації напруженості на Близькому Сході через напад ХАМАС на Ізраїль і відповідну військову операцію Ізраїлю. Це спонукало Єврокомісію попередити про “сплеск антисемітизму” в Європі та закликати до солідарності з єврейськими громадами.

Джерело: NDR

Читати також:

Мечеть у Німеччині отримала погрози через доставку їжі

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja