Як ювілей колишнього канцлера ФРН розділив німецьких соціал-демократів

Керівництво німецької Соціал-демократичної партії (СДПН) практично припинило контакти зі своїм однопартійцем, колишнім канцлером Герхардом Шредером. Однак вони зробили виняток з нагоди його 80-річчя.

Чинний канцлер Олаф Шольц, а також лідери СДПН Заскія Еска і Ларс Клінгбайль привітали Шредера з ювілеєм, попри глибокі розбіжності у їхніх політичних поглядах, повідомляє видання Die Zeit.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який публічно дистанціювався від Шредера після повномасштабного вторгнення Росії до України, також надіслав колишньому канцлеру коротке привітання.

“Бажаю вам чудового свята та приємних розмов з родиною та друзями в цей особливий день”, – цитує слова Штайнмаєра Bild am Sonntag.

Протягом останніх років керівництво СДПН різко критикувало Шредера за його дружбу з Володимиром Путіним, небажання розривати старі контакти та лобіювання інтересів російської енергетичної галузі, попри війну в Україні. Проте спроба виключити Шредера з партії, ініційована кількома організаціями СДПН у 2023 році, зазнала невдачі.

Герхард Шредер з російським диктатором Володимиром Путіним

Сам ексканцлер також не упускає нагоди покритикувати своїх колег. Напередодні ювілею він поскаржився на “провінціалізм” керівництва СДПН і заявив, що може сприймати його лише в обмеженій мірі серйозно в політичному плані.

На 70-річчя Шредера у 2014 році в берлінському музеї Hamburger Bahnhof була організована урочиста церемонія. Свій 80-річний ювілей політик відзначатиме в колі родини та друзів. Список гостей поки тримається в секреті, повідомляє Die Zeit.

Таким чином, ювілей колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера, який тісно пов’язаний з Росією, став джерелом внутрішньопартійного напруження в лавах німецьких соціал-демократів.

Джерело: DW

Читати також:

Герхард Шредер і надія на припинення війни через “дружбу” з Путіним

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja