Жахливий напад з ножем на політика у центрі Мангейма

У центрі німецького міста Мангейм сталася шокуюча подія — невідомий озброєний чоловік напав із ножем на політика та блогера Міхаеля Штюрценбергера, критика ісламу. Це трапилось близько 11:35 ранку на центральній площі, куди Штюрценбергер прибув для участі в мітингу, організованому рухом Pax Europa.

За словами представників цього руху, після нападу на самого Штюрценбергера, озброєний чоловік спробував втекти, але перехожі спробували його зупинити. Однак нападникові вдалося вирватися та поранити ножем одного з поліцейських, який прибув на місце події. Після цього інший правоохоронець був змушений застосувати вогнепальну зброю та вбив нападника на місці.

Тривожні деталі та реакція влади

Наразі поліція не повідомляє деталей щодо тяжкості поранень постраждалих та особи нападника. Відомо лише, що загалом постраждали троє людей, які були госпіталізовані. Одному з поліцейських, який зазнав поранення у шию, наразі проводять термінову операцію – лікарі борються за його життя.

Момент нападу на поліцейського, фото з мережі X

Мер Мангейма Крістіан Шпехт назвав те, що сталося, жорстоким злочином, який шокував та приголомшив усіх. Він закликав не будувати здогадок та зачекати на результати розслідування.

Хто такий Міхаель Штюрценбергер?

Міхаель Штюрценбергер відомий у Німеччині як критик ісламу та автор петиції проти будівництва мечеті в Мюнхені, під якою зібрав десятки тисяч підписів. Двічі він був засуджений: одного разу за образу поліцейського, а вдруге — за “розпалювання ненависті та приниження релігійного вчення”.

За повідомленнями, на мітингу в Мангеймі на стенді Штюрценбергера майоріли німецький та ізраїльський прапори, а також був плакат з гаслом “Зупиніть політичний іслам”.

Реакція політиків та експертів

Напад у Мангеймі викликав жваву реакцію серед німецьких політиків та експертів. Лідери різних партій засудили цей жорстокий акт як замах на демократію та свободу слова.

“Це напад на інодумців і на поліцію – ніж у серце демократії. Наша держава має стати більш захищеною, незалежно від походження злочинця та поглядів жертви”, – заявив мер Тюбінгена Борис Пальмер.

Публіцист Ахмад Мансур назвав цей інцидент проявом ісламізму та релігійно вмотивованим актом, частиною цілої системи.

Водночас представниця руху Pax Europa Штефані Кізіна наголосила, що критика релігії має бути дозволена, як елемент європейського Просвітництва.

Невтішні висновки та передбачення

Поки що остаточні причини та обставини нападу невідомі, проте події в Мангеймі стали черговим нагадуванням про загрозу ісламського тероризму та екстремізму в Європі.

Депутат від “Зелених” Константін фон Нотц застеріг, що загроза тероризму на ґрунті ісламізму в Німеччині лишається високою, особливо в контексті наступного чемпіонату Європи з футболу. Тож поліції та спецслужбам може знадобитися вся можлива політична підтримка.

Скоєний напад став ще одним викликом для країни у боротьбі з екстремізмом та захисті демократичних цінностей і свободи слова.

Джерело: Bild

Читати також:

Міністр внутрішніх справ Німеччини закликає зупинити ескалацію насильства проти політиків

Агресія проти журналістів в Німеччині: 41 випадок за минулий рік

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja