Оборонна промисловість виходить на футбольне поле: “Боруссія” уклала угоду з Rheinmetall

Новина про те, що відомий футбольний клуб “Боруссія Дортмунд” уклав контракт із виробником зброї Rheinmetall, стала несподіванкою для багатьох в Німеччині. Історично, у цій країні з її пацифістськими настроями, подібні партнерства у спортивній сфері були неможливими. Проте нинішня ситуація змусила по-новому поглянути на цю тему.

Угода передбачає, що логотип Rheinmetall буде присутній на рекламних щитах навколо поля найбільшого футбольного стадіону Німеччини у Дортмунді, який вміщує понад 81 тисячу глядачів. Контракт розрахований на три роки, його сума офіційно не розголошується, але, за даними ЗМІ, становить близько 10 мільйонів євро.

Керівництво “Боруссії” наголошує, що йдеться не лише про фінансову вигоду, а й про усвідомлений політичний крок. “Ми свідомо відкриваємо дискусію, – зазначив гендиректор клубу Ганс-Йоахім Вацке. – Безпека та оборона – це підвалини нашої демократії, і ми вважаємо правильним активно долучитися до їх зміцнення, особливо зараз, коли ми бачимо, що свободу в Європі доводиться захищати”.

Rheinmetall є провідним німецьким виробником озброєнь, зокрема артилерійських снарядів, гаубиць, бронетранспортерів і танків. Концерн є ключовим постачальником боєприпасів та броньованої техніки для Збройних сил України, які відбивають російську агресію. Зараз компанія будує в Німеччині та Україні заводи з виробництва снарядів і бронетранспортерів.

Укладений контракт має на меті не лише покращити впізнаваність бренду Rheinmetall, а й поліпшити імідж компанії в суспільстві та підвищити її привабливість як роботодавця в умовах дефіциту кваліфікованих кадрів. Адже до російського вторгнення в Україну працівники оборонних підприємств часто стикалися з осудом.

Рішення “Боруссії” викликало неоднозначну реакцію. Міністр економіки Роберт Габек із партії “Зелених” підтримав його, визнавши, що в нинішньому небезпечному світі попереднє ставлення до оборонної промисловості є невиправданим. Водночас пацифістські організації та частина вболівальників засудили угоду, деякі фанати навіть оголосили про вихід із членів клубу.

Отже, партнерство футбольної команди та виробника зброї стало символом нової епохи в Німеччині – країні, де після Другої світової війни панівними були пацифістські настрої, а оборонна промисловість сприймалася з великою обережністю. Російська агресія проти України змусила німецьке суспільство переглянути свої погляди на питання безпеки та оборони.

Джерело: DW

Читати також:

Rheinmetall планує виробництво боєприпасів в Україні

Німецькі ліві екстремісти підпалили садибу голови Rheinmetall через постачання зброї Україні

Дортмундська “Боруссія” вперше за 11 років пробилася до фіналу Ліги чемпіонів

Світлини з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja