Згідно з останнім звітом, опублікованим Міністерством житла, міського розвитку та будівництва Німеччини, у країні проживає щонайменше 531 600 бездомних осіб. З цього числа 71% безхатченків є іноземцями, переважна більшість з яких – громадяни країн Європейського Союзу. Вражає, що 20% бездомних у Німеччині прибули з Польщі, 16% – із Румунії, а 6% – із Болгарії.
За статистикою, близько 439,5 тисяч осіб перебувають у спеціалізованих центрах допомоги бездомним. Ще частина тимчасово проживає у знайомих або родичів, тоді як приблизно 47,3 тисячі людей живуть на вулицях або в нежитлових приміщеннях – сміттєзбірниках, під’їздах тощо.
71% бездомних – чоловіки, що є типовим показником для цієї соціальної групи. Значна частина безхатченків зазнала насильства після того, як втратила житло.
Безхатченки з країн ЄС переважно перебувають у Німеччині тривалий час. Наприклад, 68% осіб із Польщі, Румунії та Болгарії не мають постійного житла вже більше року. Для порівняння, серед усіх іноземців цей показник становить 38%.
Водночас бездомні з інших європейських країн поза межами ЄС складають 13%, з яких 6% – це українці. Значну частку становлять також вихідці з Азії, зокрема сирійці та афганці, які мають по 6% у загальній структурі.
Міністр житлового будівництва Клара Гейвіц заявила, що федеральний уряд докладає зусиль для боротьби з бездомністю. Німеччина планує інвестувати понад 20 мільярдів євро до 2028 року у будівництво соціального житла. Основна мета – створити доступне житло для малозабезпечених верств населення та надати можливості бездомним знайти постійне житло.
Уряд також проголосив амбітний план – повністю ліквідувати проблему бездомності до 2030 року.