Німці стали економити на фруктах та овочах

Споживачі, згідно з даними Німецької асоціації фруктової торгівлі, рідше купують фрукти та овочі – очевидно, через підвищення цін. Споживання на душу населення в Німеччині значно нижче рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

За словами Німецької асоціації фруктової торгівлі, німці в умовах значно вищих цін споживають менше свіжих фруктів та овочів. Також у Німеччині споживається менше цих продуктів, ніж у середньому по ЄС.

«Споживання у приватних домогосподарствах зменшилося за останні місяці, – сказав директор Асоціації Андреас Брюггер. – У людей менше грошей у гаманцях – і тоді вони економлять на їжі, віддаючи перевагу витрачати гроші на інші речі, а не на свіжі продукти». Представники галузі збираються сьогодні на виставці Fruit Logistica у Берліні.

Споживання значно нижче рекомендацій ВООЗ

Згідно з даними Асоціації, німці значно відстають від середнього рівня ЄС за споживанням свіжих фруктів та овочів. Рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров’я споживати щодня 400 грам фруктів та овочів для німців недосяжна – в середньому вони споживають лише 287 грамів.

У січні рівень інфляції в Німеччині впав до 2,9%. Проте ціни на продукти харчування продовжували зростати на 3,8% у річному вимірі. Протягом останніх двох років ціни на продукти харчування драматично зросли. Згідно з Федеральним статистичним управлінням, індекс цін на продукти харчування з 2022 року зріс приблизно на 30%.

Занадто багато бюрократії в галузі?

Компаніям галузі, за словами Асоціації, завдають труднощів не лише висока інфляція, але й надмірна бюрократія. «Компанії потопають у бюрократії та обов’язках з документування. Все це лише здорожчує продукти, але не робить їх кращими», – сказав Брюггер. Також зрозуміло, що багато фермерів зараз висловлюють своє невдоволення аграрною політикою.

За минулий рік, згідно з даними Асоціації, в Німеччині було зібрано 5,2 мільйона тонн фруктів та овочів. Приблизно дві третини свіжих фруктів та овочів у німецьких магазинах – це імпорт з інших країн. Наприклад, в Італії минулого року було зібрано 17,44 мільйона тонн фруктів та овочів, в Іспанії – 21,596 мільйона тонн.

За інформацією видання Tagesschau

Читати також:

Німці стали рідше митися і менше споживати м’ясо

Лісові гриби в Баварії досі уражені радіоактивними речовинами

Популярні додатки з кешбеком для вигідних покупок у Німеччині

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja