Німці стали заможнішими, а також економнішими у 2023 році

У 2023 році жителі Німеччини стали багатшими. Згідно з даними дослідження, проведеного DZ-Bank, приватні фінансові активи в ФРН зросли взагалі майже на шість відсотків – до 7,9 трлн євро, тоді як у 2022 році вони скоротилися майже на п’ять відсотків.

Зростання цін на акції забезпечило збільшення приватних капіталів приблизно на 200 млрд євро, вказав аналітик DZ Bank Міхаель Штаппель (Michael Stappel). На кінець року інвестиції в акції та інвестиційні фонди, що сягнули обсягу понад 1,8 трлн євро, близько 23 відсотків становили приватні фінансові активи.

Крім того, зазначається, що німці стали більше економити та відкладати гроші. У 2023 році вони направили на накопичення 11,2 відсотка своїх доходів, що вище середнього показника, зафіксованого до пандемії коронавірусу. Цю обставину пояснює несподівано швидкий ріст процентних ставок, що зробило накопичення відносно прибутковими.

Інфляція з’їла більшу частину накопичень

Офіційних даних про інфляцію за 2023 рік ще немає, але економісти очікують, що її рівень становитиме близько шести відсотків. Таким чином, хоча багатство німців і зросло в номінальному значенні, це не дозволить їм купувати більше товарів і послуг.

Оптимістичні прогнози на 2024 рік

У 2024 році ситуація з приватними накопиченнями поліпшиться, прогнозують аналітики DZ Bank. Причиною цього повинні стати зниження інфляції та зростання заробітної плати. Збільшення реальних доходів, в свою чергу, буде стимулювати споживання і сприяти зростанню економіки Німеччини.

Джерело: faz.net

Читати також:

7 з 10 жителів Німеччини позитивно оцінюють членство Німеччини в ЄС

Німці все менше роблять пожертви і рідше стають донорами

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja