У Німеччині відкриють центр для прискореного повернення біженців до Польщі

З 1 березня в Айзенгюттенштадті на кордоні з Польщею почне працювати новий центр для біженців, який сприятиме прискоренню повернення мігрантів до країн, де мають розглядатися їхні заяви про надання притулку.

Рішення про створення центру було ухвалено після підписання угоди між міністром внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер та міністром внутрішніх справ Бранденбурга Катрін Ланге. За словами Ненсі Фезер, якщо до Німеччини приїжджають іноземці, які мали подати заяву про притулок в іншій країні ЄС, їх потрібно якнайшвидше повернути назад. Найчастіше це стосується тих, хто спершу потрапив до Польщі.

Новий центр в Айзенгюттенштадті допоможе уникнути затримок у процедурі повернення. Іноземців більше не будуть відправляти в глиб країни, де вони змушені були б місяцями чекати на розгляд заявки, а залишатимуть в цьому закладі.

Мігрантам, які потраплять до цього центру, скасують грошову допомогу. Замість цього діятиме правило «ліжко, хліб і мило», щоб мінімізувати бажання залишитися в Німеччині. За словами Фезер, такі заходи покликані відбити у іноземців мотивацію повертатися до країни.

Іноземці будуть зобов’язані звітувати кожного разу, коли вони виходитимуть або повертатимуться до центру. Очікується, що процедура повернення до Польщі триватиме не більше двох тижнів.

Згідно з Дублінською конвенцією, заява про надання притулку має бути подана та розглянута в тій країні ЄС, в яку мігрант потрапив першою. Якщо особа подає повторну заяву в іншій країні, то перша країна зобов’язана прийняти її назад.

Проте на практиці в Німеччині цей процес часто затягується через перевищення шестимісячного терміну, передбаченого конвенцією. Новий центр в Айзенгюттенштадті спрямований на оптимізацію цього процесу, зосереджуючи зусилля саме на поверненні до Польщі.

Центр для біженців в Айзенгюттенштадті існує давно, але з березня два корпуси закладу на 250 місць будуть спеціально виділені для осіб, які підпадають під дію Дублінської конвенції. Це дозволить значно скоротити терміни розгляду заяв та уникнути накопичення мігрантів в інших регіонах Німеччини.

Влада Німеччини очікує, що новий підхід дозволить ефективніше реалізовувати норми Дублінської конвенції та зменшити кількість повторних звернень про надання притулку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja