Які землі в Німеччині приймають біженців із України станом на сьогодні

Наразі Німеччина активно приймає українських біженців, які виїжджають зі своєї країни через військовий конфлікт. Проте розміщення цих осіб можливе лише в деяких регіонах. Кожна федеральна земля встановлює свою квоту для прийому біженців, згідно з загальною угодою. Якщо квота вже вичерпана, регіон тимчасово призупиняє прийом нових переселенців. Тих, хто прибуває до таборів у таких землях, перенаправляють до регіонів, де прийом продовжується.

Станом на сьогодні, висока ймовірність отримати захист в Німеччині можлива у наступних землях:

Баварія
Баден-Вюртемберг
Берлін
Саксонія та Нижня Саксонія
Саар
Гессен
Шлезвіг-Гольштейн

Ситуація може змінюватися щоденно, а в деяких випадках навіть протягом години, залежно від того, чи регіон “приймає” біженців, чи “прийом закритий”.

У кожній землі діють свої правила розподілу біженців. Великі міста вже переповнені, тому шанс отримати розподіл у них дуже низький. Зазвичай новоприбулих біженців розселяють у менших населених пунктах. Точну інформацію про те, які міста ще можуть приймати біженців, може надати міграційна служба (Ausländerbehörde), хоча через велике навантаження на її співробітників, отримання відповіді може зайняти певний час.

Біженці спочатку потрапляють до спеціальних таборів, де відбувається їхній подальший розподіл. Умови перебування в таборах приблизно однакові: обгороджена територія, розміщення по 4-8 осіб в одній кімнаті, триразове харчування, медична та психологічна допомога. Не можна однозначно сказати, де умови кращі, оскільки ситуація постійно змінюється.

Розподіл біженців у певну федеральну землю відбувається без урахування їхніх бажань. Винятки можливі для тих, хто має родичів в Німеччині, навчається або має робочий контракт у країні. У інших випадках перше місце, де приймають біженців після прибуття в країну, це спеціальний табір.

Ось адреси деяких таборів для біженців у Німеччині:

У Баден-Вюртембергу (Baden-Württemberg) діють табори в Карлсруе (Karlsruhe, Durlacher Allee 100, 76137 Karlsruhe), Мессштеттені (Meßstetten, Geißbühlstraße 51, 72469 Meßstetten), Ульмі (Ulm, Messe Ulm, Böfinger Straße 50, 89073 Ulm). Також є табори в Ельвангені (Ellwangen), Зіндельфінгені (Sindelfingen Messehalle), Сігмарінгені (Sigmaringen), які тимчасово не приймають українців.

У Баварії (Freistaat Bayern) працюють табори Ankerzentrum Zirndorf (Rothenburger Straße 29, 90513 Zirndorf) та Ergolding (Schinderstraßl 19, 84030 Ergolding).

У Берліні (Berlin) діє найбільший пункт прийому Tegel (старий аеропорт).

У Гессені (Hessen-Gießen) табір розміщений за адресою Rödgener Straße 59-61, 35394 Gießen Ankunftshalle.

У Нижній Саксонії (Land Niedersachsen) відкритий пункт прийому в Брамше (Bramsche, Im Rehhagen 8, 49565 Bramsche). Табір у Ганновері (Hannover Messehalle) з вересня закритий.

У Північному Рейні-Вестфалії (Nordrhein-Westfalen) працює табір у Бохумі (Bochum, Gersteinring 50, 44791 Bochum Erstaaufnahmeeinrichtung).

У Саксонії (Sachsen) табір у Мееране (Meerane, Seiferitzer Schulweg 10, 08393 Meerane Erstaufnahmeeinrichtung) ще приймає українців, а табори у Лейпцигу (Leipzig-Mockau 1, Am Alten Flughafen 8, 04356 Leipzig) та Messe переповнені.

У Саарі (Saarland) функціонує табір у Лебаху (Lebach, Schlesierallee 17, 66822 Lebach).

У Шлезвіг-Гольштейні (Schleswig-Holstein Neumünster) пункт тимчасового проживання знаходиться за адресою Haart 148, 24539 Neumünster.

У Тюрінгії (Thüringen Hermsdorf) можна розміститися за адресою Max-Hellermann-Straße 15, 07629 Hermsdorf, табір у Сулі (Suhl) закритий.

Точну інформацію про те, який табір приймає біженців з України, слід уточнювати безпосередньо у міграційних службах чи українських консульських установах в Німеччині.

Читати також:

Як українські мігранти інтегруються в німецький ринок праці?

Багато мігрантів отримавши візи у Польщі переїздять до Німеччини

У Німеччині опубліковано маніфест із правилами поведінки для мігрантів

Світлина з відритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja