Українці в Німеччині можуть відновити втрачене посвідчення водія

Для обміну чи відновлення посвідчення водія в Німеччині потрібно надати паспорт з місцем реєстрації, довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі його відсутності на ID-картці, штампу в паспорті чи в базах даних МВС) та документ, що підтверджує зміну особистих даних.

Зробити це можна у місті Köln: Breslauer Platz та у місті Berlin: Am Treptower Park 14.

Скільки часу займає процедура виготовлення?

Зазвичай 1 тиждень. 1 міс вони зберігають документ.

Потрібно самому їхати забирати водійське посвідчення коли вони його зроблять, або можна отримати документ поштою за теперішнім місцем проживання?

Обовʼязково їхати 2 рази. За місцем проживання можна звернутися в zulassungsstelle та отримати водійське посвідчення до 2025 року. Перший раз ви оплачуєте за виготовлення прав близько 300 грн, коли прийде смс що вони готові та з’являться в “Дії”, після чого приїжджаєте вдруге та оплачуєте близько 100 євро за доставку та послуги ПП Документ, їхати у будь-якому разі 2 рази треба. Термін дії прав до 2053 року. Усі оплати тільки з карти, готівкою не можна! Основна сума 100 євро оплачується після отримання, тобто коли права вже є.

Важливе зауваження! У Німеччині можуть водити з українськими правами тільки громадяни, які мають 24 параграф, за рештою параграфів лише 6 місяців, якщо зупинить поліція вважатиметься що водій керує без посвідчення водія.

Чи потрібна заміна українських водійських прав у Німеччині у 2023 р. та як подовжити їх за кордоном?

Українські водійські права на цей момент визнаються в Німеччині та всіх країнах ЄС, і вам не потрібно мати завірений переклад або міжнародне водійське посвідчення. Якщо у вас є електронне українське водійське посвідчення і за його пред’явлення після запиту до українських владних органів підтвердиться його дійсність, то воно також буде визнано і прийнято.

Подовження та обмін водійських прав у Німеччині для українців: коли це потрібно


▪️ втрата або пошкодження водійського посвідчення, у тому числі якщо на документі стерлися написи;

▪️ зміна прізвища чи інших персональних даних власника посвідчення водія;

▪️ закінчення строку дії водійського посвідчення (у тому числі термін дії дворічного посвідчення водія, яке в Україні видається тим, хто отримує права вперше);

▪️ бажання перейти від пластикового посвідчення до цифрового.

Як замінити українські водійські права, перебуваючи в Німеччині?

Це можна зробити за допомогою паспортного сервісу ДП «Документ» у Німеччині, який сьогодні працює у двох німецьких містах – у Берліні та Кельні.

Щоб замовити послугу заміни, слід виконати наступні кроки:

Відкрити застосунок «Дія» та переконатися, що ваше попереднє посвідчення водія відображається у цифровому форматі. У меню «Послуги» обрати «Заміна водійського посвідчення». Подати заявку на отримання Е-посвідчення водія без замовлення пластикового документа. У меню потрібно обрати «тільки електронне посвідчення». Важливо обрати саме цей вид посвідчення, оскільки інакше отримання пластику буде доступним тільки в обраному ТСЦ на території України. Оплатити послугу та завершити замовлення. Після цього у застосунку «Дія» ваше попереднє посвідчення зникне, а нове віртуальне зі спеціальною серією DIA та шестизначним номером з’явиться. Далі слід звернутися до найближчого Паспортного сервісу для обміну Е-посвідчення водія з віртуального (в “Дії”) на пластикове.

Які документи необхідно мати при собі для отримання послуги обміну водійського посвідчення в ДП «Документ» у Німеччині?

Спершу потрібно мати в наявності документ, який підлягає заміні (Е-посвідчення водія зі спеціальною серією DIA або наявність пластикового документа).

Крім того, важливо мати такі документи:

▪️ внутрішній паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Паспорт із вказаним місцем проживання або інше підтвердження місця реєстрації в Україні;

▪️ у випадку, якщо паспорт є ID-карткою, необхідно мати витяг про реєстрацію проживання;

▪️ картка платника податків (ІПН, індивідуальний податковий номер);

▪️ документ, який підтверджує зміну прізвища або імені, якщо обмін пов’язаний зі зміною особистих даних.


Читати також:

Новий сервісний центр в Берліні для громадян України

Скільки коштує отримати водійські права в Німеччині?

Обмін паперових водійських посвідчень на сучасні права у Мюнхені

Продовження 24 параграфу в Німеччині для українців. Як продовжити тимчасове перебування в країні? 

У Мюнхені не буде нових заборон на транспортні засоби на дизельному паливі


Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja