Лише 14% німців вірять у перемогу України у війні

За даними соціологічного опитування інституту INSA, проведеного спеціально для видання BILD am SONNTAG, лише 14% німців вірять, що Україна переможе у війні з Росією. Аналогічне дослідження проводилося соціологами рік тому. На той час 20% респондентів вірили у перемогу України, 17% – Росії.

Зараз ситуація змінилася. 26% німців вважають, що у війні переможе Москва. Лише 14%, як зазначалося вище, впевнені у перемозі України. При цьому, як і рік тому, більшість німців (47%) впевнені, що жодна зі сторін конфлікту не здобуде остаточної перемоги.

Інфографіка, що демонструє суспільну думку жителів ФРН, зображення Bild, джерело INSA


За рік змінилося також ставлення громадян Німеччини до політики підтримки України з боку уряду ФРН. У лютому 2023 року 49% респондентів вважали, що цієї підтримки недостатньо. Лише 35% були задоволені її рівнем.

Зараз ситуація дещо покращилася, хоча все одно залишається неоднозначною – 42% німців задоволені поточним рівнем допомоги Україні, в той час, як 40% – ні.

Отже, ставлення громадян Німеччини до українсько-російської війни та підтримки України з боку німецького уряду змінилося за рік не на користь Києва. Все менша частка німців вірить в українську перемогу, більшість почала схилятися до думки про “безрезультатність” конфлікту та досягнення компромісу між сторонами.

Така зміна громадської думки є результатом затяжної війни та свідченням певної “втоми” німецького суспільства від підтримки України. Якщо така тенденція продовжиться, це може позначитися на політиці уряду ФРН щодо надання військової та гуманітарної допомоги нашій країні.

Джерело: Bild

Читати також:

Результати опитування: у німців знижується готовність допомагати Україні

Німеччина і Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки

Україна перебуває у найглибшій військовій кризі з часів битви за Київ – заступник головреда Bild

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja