Працівники інформаційної сфери Північного Рейну-Вестфалії вимагають від місцевої влади чіткого регламентування, щодо авторського права та права власності на опубліковані інформаційні матеріали ЗМІ та їх використання додатками, які працюють на основі штучного інтелекту.
Згідно з власними заявами, Асоціація цифрових видавців і видавців газет NRW представляє інтереси близько 40 компаній-членів.
Ринкова потужність великих ІТ-компаній, таких як Meta, Apple або Amazon, є однією з найбільших загроз для цифрового різноманіття преси. Ці компанії мають складні моделі ШІ. «Вони можуть створювати цілі прес-статті, які користувачі майже не можуть відрізнити від редакційно створених текстів», – зауважив Крістіан Дюмон Шютте, голова Асоціації цифрових видавців та видавців газет у Північному Рейні-Вестфалії (DZV.NRW) . «Ця ринкова та думкова потужність у руках великих цифрових платформ – загроза демократичному процесу формування думки».
Водночас Дюмонт Шютте підкреслив у своєму виступі перед близько 35 учасниками, що ШІ може підтримувати редакційну роботу. «Але завжди з гарантією, що за нашими пропозиціями стоять кваліфіковані редактори, які дотримуються журналістських стандартів якості інформаційного контенту».
Міністр економіки Північного Рейну-Вестфалії Мона Нойбаур зазначила, що штучний інтелект – це великий шанс для Північного Рейну-Вестфалії модернізувати видавничу сферу. За її словами, потрібно захищати тих, хто створив вихідні матеріали. Потрібно вдосконалювати законодавство в області авторського права.