Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер досі сподівається, що його близькі стосунки з Володимиром Путіним допоможуть знайти шлях до завершення війни в Україні. У свіжому інтерв’ю він знову наполягає на потребі нової миротворчої місії за участі Німеччини та Франції.
“Ми багато років добре співпрацювали з Путіним. Можливо, це зможе посприяти знаходженню рішення за столом переговорів, адже іншого шляху немає”, – зазначив Шредер, який обіймав канцлерський пост у 1998-2005 роках. Політик залишається відданим другом російського президента попри численні звинувачення у воєнних злочинах та жорстокості з боку російських військ.
В інтерв’ю німецькій агенції dpa Шредер нагадав про “позитивні результати” своїх стосунків із Путіним за часів перебування на чолі німецького уряду. На запитання, чому він не розірвав дружбу через російську агресію, політик відповів, що “тут йдеться про інший вимір”. За його словами, колишні добрі стосунки могли б допомогти вирішити “виключно складну політичну проблему”.
“Я вважаю абсолютно неправильним забувати всі ті позитивні моменти, які були між нами в минулому, це не в моєму дусі”, – наголосив Шредер.
Посередницька невдача
Імовірно, Шредер натякав на власну невдалу миротворчу спробу на початку війни в березні 2022 року. Тоді він прибув до Стамбула на зустріч з тодішнім українським депутатом, а нині міністром оборони Олексієм Резніковим. Згодом політик відвідав Москву для перемовин із Путіним, однак його місія успіху не мала.
Попри це, Герхард Шредер виступає за запуск нової миротворчої ініціативи на урядовому рівні. “Франція та Німеччина мають взяти на себе провідну роль у цьому питанні. Очевидно, що війна не може завершитися тотальною поразкою жодної зі сторін”, – наголосив він.
На думку політика, серйозно міркувати слід не лише про підтримку України, а й шляхи мирного врегулювання конфлікту. Водночас він відкинув спекуляції про можливість ядерної ескалації з боку Росії або її нападу на країни НАТО. “Саме для того, щоб виключити такі сценарії та не посилювати тривогу серед населення, потрібно замислитися про шляхи врегулювання”, – підкреслив Шредер.
Джерело: DW
Читати також:
Німецькі історики розкритикували політику Шольца щодо Путіна
Чи справді Шольц завадив ядерному удару Росії по Україні?
Світлина з мережі X